Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
   
Konu: Cyberizm Genel Tüm Forum Kuralları
#KingSkrupellos
*
avatar
Tabutçu
Durum: Çevrimdışı
Seviye Puanı: 6
Yaşam Puanı: 2 / 135
Deneyim: 41 / 100
Rep Sayısı: 3276
Mesaj Sayısı: 57
Üyelik Tarihi: 21.08.2013
     
Yorum: #1
Cyberizm Genel Tüm Forum Kuralları
16.03.2020 23:34
Cyberizm.Org Genel Tüm Forum Kuralları [ 20/12/2017 ] Güncellendi =>

Tekrar Düzenleme Tarihi => 16/03/2020

www.cyberizm.org

BİRİNCİ BÖLÜM => Temel Tüm Kuralların Listesi =>

MADDE 1- (1) Amaç => Cyberizm.Org Forumunun Genel işleyişini ve Üyelerinin Forum içerisindeki Her Türlü Paylaşımını Yorumlarını ve Her Türlü Mesajlaşmalarda Uyum içerisinde olması için yapılmıştır.

Forum Kurallarına Uymayan Belli Kriterler Dahilinde Üyeler Cezalandırılacaktır ve Forumdan Süresiz Olarak Uzaklaştıralacaktır. Ama Forum içerisinde yararlı Faaliyet yapanlar mükafatlandıralacaktır. Tabiiki bunda üyelerin Forum Yöneticilerine Güven Dürüstlük içerisinde Adam gibi Adam Olması Yatmaktadır.

MADDE 2- (1) Kapsam => Bu kuralların kapsamı; forum genelindeki tüm iletiler ve kayıtlı üyelerdir.

MADDE 3- (1) Tanımlamalar => Kuralların uygulanmasında üyelerin forum ve sohbet sayfası içerisindeki her türlü hal - hareket ve davranışları etkilidir. Cezaların hafifletici ve ağırlaştırıcı yönleri belli şartlar dahilinde mevcuttur.

1) Cyberizm.Org'a Üye Olurken Lütfen Anlaşılabilir Mantıklı Rumuzlar [ Nikler ] Almanız Gerekmektedir. Alelade ve saçma sapan alınan her türlü üyelik nikleri Forumdan Süresiz uzaklaştırılmanıza neden olmaktadır. Ayrıca Forumda bir kişinin birde fazla üyelik hesabının bulunması yasaktır.

Ancak Forum Yöneticilerinden İzin Alınarak Başka Bir Nick Sahibi Olabilirsiniz. Sadece Forumda En çok kullanılmak istenen üyelik ismiyle devam etmeniz gerekmektedir. Aksi Takdirde Üyeliğiniz Süresiz Olarak Banlanmak Zorunda Kalınacaktır.

2) Üyelerin Cyberizm.org Forumunda belirlediği Giriş Şifresi ve Kullanıcı Adının Güvenliğini Sağlamaları Tamamen Üyelerimizin Sorumluluğundadır. Bu konu hakkında herhangi bir Cyberizm.Org Yönetimi ve Forumu Tarafından Kabul Edilmez. Lütfen Şifrelerinizi Sağlam Yapınız.

Ve Foruma Üye olarak gelen her üye kendisini Yeni Üyeler kategorisinden tanıtmak zorundadır. Tanıtmayanlar sırf konuları sömürmek için gelenler forumdan banlanacaktır.

3) Forumda bilgi verme niteliğini haiz olmayan, anlamsız içerik ihtiva eden konu açılması veya açılmış konuya bu niteliklere sahip olmayan ve konunun amacına aykırı ileti yazılması halinde;

a) Forumdaki ileti sayısını artırma güdüsü ile hareket edilmesi halinde; üyenin iletisi silinerek uyarılır.Uyarılan üyenin bu madde hükümlerine aykırı hareketine devamı tespit edilirse üye; 1 ila 5 gün süresince forumdan uzaklaştırılır.

4) Her Cyberizm.Org Forum Üyesi ; toplumda uyulması zorunlu kurallara, ahlâka ve adaba uygun düşen ileti yazmakla yükümlüdür. Aykırı hareket eden üyeler 2 ila 10 gün süresince forumdan uzaklaştırılır. Hala aynı davranışlar devam ediyorsa forumdan süresiz uzaklaştırılır.

5) Cyberizm.Org ve Tüm Rütbeli ve Rütbesiz Tüm Üyeler Hakkında Basına yansımış veya toplum veya dünya nezdinde infial uyandırma niteliğini sahip tüm kötü ve olumsuz nitelikte haberlerin yazılması - çizilmesi ve buna ters harekete edilmesi kesinlikle yasaktır.

Cyberizm.Org ve Forum Üyeleri Hakkında Yapılmış Her Türlü Güzel ve İyi Haberler Forumda Paylaşılabilinir.

Basına lanse edilen yada birileri tarafından ettirilen Forum Üyeleri ve Cyberizm.Org Hakkında Yapılmış Her Türlü Olumsuz Haberler Hiçbir Şekilde Kabul Edilmez - Edilemez ve Edilmeyecektir. Lütfen bu tarz haberlere kesinlikle itibar etmeyiniz.

Yukarıdaki fıkra hükmüne aykırı hareket eden üye 5 ile 10 gün süresince forumdan uzaklaştırılır. Devamı Halinde Süresiz Olarak Forumdan Uzaklaştırılacaktır.

6) Cyberizm.Org Forum Üyelerinin Foruma Açılan Başlıklarda yazılarının tamamını kalın (bold), eğik (italik) veya büyük harflerle yazması kesinlikle yasaktır. Forum Yöneticileri eğer görmesse " Cyberizm Rapor Et " Bölümünden Lütfen Bizlere Konuyu Rapor Ediniz ki Düzeltelim.

Forumda Açılan Eksik ve Yanlış Olan Her Türlü Başlıkları Forum Yöneticilere Konuya Uygun bir şekilde Düzeltmeleri Gerekir ve Buna hiçbir forum üyesi karışamaz. Karışanlar hakkında 3 günlük Forumdan uzaklaştırma cezası olacağını ayrıca belirtmekte fayda var. Aykırı hareket eden kişinin iletisi düzenlenebilir.

7) Cyberizm.Org Hack ve Güvenlik Forumunda Türkiye Cumhuriyetine ve İslamiyete karşı yapılan hiçbirşey kabul edilemez edilmez ve edilmeyecektir.

Ayrıca Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ULU ÖNDER Mustafa Kemal ATATÜRK'ün şahsına ve topluma kazandırdıklarına ilişkin 5816 sayılı Atatürk Aleykine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun'a aykırı ve toplum vicdanına sığmayan hiçbir ileti yazılamaz,paylaşım yapılamaz,ticari eylemde bulunulamaz ve kesinlikle bu tarz iletiler yazmak yayımlamak kesinlikle yasaktır.

(a) Üyeler, dünya ülkelerinin devlet başkanları,devlet büyükleri,siyaset ve din adamları ve diğer 3. şahıslar aleyhine konusu suç teşkil eden hiçbir paylaşımda bulunamaz,ileti gönderemez ve ticari eylemlerde bulunamaz.

(b) Bu maddenin 1. fıkrasına aykırı hareket eden üye; süresiz, bu maddenin 2. fıkrasına aykırı hareket eden üye; 5 ila 30 gün süresince forumdan uzaklaştırılır.

8) Forumda uygun olmayan kategoride yapılan paylaşımlar ve konular yönetimce uygun kategoriye taşınır. Başlıkları uygun olmayan ve konu içeriği ile alakası olmayan başlıklar uygun bir şekilde yeniden düzenlenebilir. Forum Üyelerinin bu konu Hakkında Yöneticilere itiraz hakkı kesinlikle bulunmamaktadır.

a) Yukarıdaki fıkra hükmüne aykırı hareket edilmeye devam edilmesi halinde üye; 2 gün süresince forumdan uzaklaştırılır.

9) Üyelik bilgilerinin paylaşılması => Cyberizm.Org Üyesinin forumdan süreli veya süresiz uzaklaştırılmış başka bir kişi ile üyelik bilgilerini (şifresini) paylaştığı ve cezalı üye tarafından bu hesaba girişi tespit edildiği takdirde; hesabını bilerek yada bilmeyerek paylaşan üye 1 ila 3 Ay süresince forumdan uzaklaştırılır.

10) Forum yönetimi hakkında görüş ve düşünceler => Yönetim hakkındaki görüş ve düşünceler forum genel kuralları dairesinde belirtilir. Sadece Olumlu Eleştirilr Kabul Edilmektedir. Olumsuz hal hareket ve davranışta bulunan Cyberizm.Org Forum Üyesi kim olursa olursa 7 gün [ 1 Hafta ] forumda uzaklaştırılır.

Başka Üyelikler Alması Halinde Aldığı Tüm Üyelikler Banlanmaktadır ve bu konu hakkında kesinlikle geri dönüş olmuyacaktır. Herkes Forum Kurallarına Uymak Zorundadır.

11 ) Yönetim aleyhine gerçekleştirilecek , içeriği suç teşkil eden hakaret eylemleri ve kişilik haklarına saldırı halinde Türk Ceza Kanunu ve ilgili diğer mevzuat hükümlerine göre her yönetici yasal şikayet ve dava hakkına sahiptir. Ayrıca ilgili üye forumdan, hakaretinin derecesine göre 10 günden az olmamak üzere uzaklaştırma cezası alır.

Her zaman Forum Yöneticileri Haklıdır ve her türlü olanağı yapmaya muktedirdir. Kesinlikle Forum Yöneticileri Hakkında Olumsuz Hiçbir Yerde Yayın Yapılması Kesinlikle Yasaktır. Cyberizm.Org ve Yöneticileri Hakkında Olumlu ve Güzel Hal Hareket ve Davranışlarda Bulunduğunuz Takdirde Forum Üyeleri ve Yöneticileride Aramızda Görmekten Pekala Memnun Olacaktır.

12) Yönetimin aldığı kararlar neticesinde mağdur olduğunu düşünen her üye mağduriyetinin giderilmesi talebinde bulunabilir. Kanıtlar ile Gelinmesi Halinde Sadece Kabul Edilmektedir Aksi Takdirde Hiçbir Faaliyet ve İşlem Yürütülmez Yürütülemez ve asla Yürütülmeyecektir. Örneğin banlanan üyeliğinin geri açılması gibi vesaire...

a) Eğer kanıtlar dahilinde banlanan üyenin doğruluğunu kanıtlarsa üyelik geri açılabilir. Taleplerin asılsız olması veya forum kuralları ile ahlak ve adaba aykırı şekilde iletilmesi halinde üyenin uzaklaştırma cezasına en az 30 gün süre eklenir. Devamı Halinde Süresiz uzaklaştırılır.

13) Hiçbir Cyberizm.Org Forum üyesi tüm alanlarda din, dil ve ırk ayrımı ihtiva eden, siyasi (ideolojik) ve ırkçı söylemlerle toplum vicdanını zedeleyen ileti yazamaz, paylaşım yapamaz, ticari eylemlerde bulunamaz ve bu konu hakkında herhangi bir link vererek forum düzenini bozamaz. Aksi şekilde davrananlara 7 gün süreyle forumdan uzaklaştırılır.

Türkiye Aleyhine her türlü vatan hainliği ve ırkçılık yapan insanlar - topluluklar yapanlar forumda bunun hakkında ileti yazıp birbirine karşı ağır hakaret ve küfür edenler hiçbir sebebe bakılmaksızın forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır.

14) Hiçbir üye forum dahilinde siyasi (ideolojik) tartışma yaratacak konu açamaz, açılan konulara bu unsurları ihtiva eden ileti yazamaz ve ticari eylemde bulunamaz ve bu konu hakkında bile kısaltma linkleri vermek yasaktır. Siyasi konuların açılması Forum içerisinde yasaktır çünkü siyaset Sanal Alemde Forumlarda insanların arasını açması bunda büyük bir rolü vardır.

a) Bu maddenin yükümlülüklerine uymayan üye 3 ila 5 gün süresince forumdan uzaklaştırılır. Tekrarda foruma gelebilir.

15) Uzaklaştırılan üye adına paylaşım ve ticaret yapma bu platformdan uzaklaştırılan üyeler ile ilgili hareket eden normal forum üyesi uyarılır. Bu tür üyeler adına ileti yazılması, konu açılması, paylaşımda bulunulması yasaktır. Yöneticiler gerekeni yapacaktır.

16) Rahatsızlık veren tanıtımlar ve iletiler => Özel mesaj (PM - ÖM) yoluyla üyeleri sürekli rahatsız ederek web sitesi tanıtılması, üyelerin birbirlerine hakaret ve mesaj yazmaları ve rahatsız etmeleri kesinlikle yasaktır.

Yukarıdaki fıkra yükümlülüklerine aykırı hareket eden üye uyarılır.Bu tür hareketler ve davranışlarda bulunulması ve yapılmaya devam edildiği takdirde üye 5 ila 15 gün süresince forumdan uzaklaştırılır. Devamı halinde süresiz banlanır.

17) Yukarıdaki kurallarda yazılı olmayan Fakat genel ahlâka ve etik kurallarına ters düşen hareketlerde, yazışmalarda, bir üyeyi tehdit etmede, ticari eylemlerde vb. gibi etik olmayan hertürlü durumda bulunan üyelerin alcağı ceza Yöneticilerin insiyatifindedir. Hatta Yöneticilerin ve Diğer Rütbelilerin bile birbirine karşı ters ters konuşması ve hakaret etmesi bile yasaktır. Herşey adaba uygun olmalı ve herkes birbirine karşı olabildiğince nazik olmalıdır.

18) Cyberizm.Org Yönetimi "Oy" ile seçilen bir yönetim değildir. Bu sebeple yönetim ile ilgili konu açmak, Yöneticilerin ve Forumun huzurunuzu bozmak, saygısızca, terbiyesizce yazılar yazmak yasaktır. Bu üyelerin alacağı ceza 1 aydan az olmamak üzere Yöneticilerin insiyatifindedir.

19) Rütbeli Üyelerin diğer Rütbeli Üyelere Hakaret Etmesi Küfür Etmesi ve Uygunsuz Hal ve Hareketlerde Bulunması ve Sohbet Sayfasında Olmadık İsteklerde Bulunması Kesinlikle Yasaktır. Forumdan belli gün sayısınca uzaklaştırma alabilirsiniz. En az 7 gün [ 1 hafta ] boyunca mevcut üyeliğinizden giriş yapmanız kesinlikle mümkün değildir. Ceza süresi dolduktan sonra tekrardan foruma bağlanabilirsiniz.

20) Cyberizm.Org Formunda Normal Üyeler ve hatta Özel Üyeler Dahil Olmak üzere hiçbir kimse Yöneticilere ve Diğer Normal Üyelere Suçlayıcı ve sürekli eleştiri düzeyinde İthamlarda Bulunamaz ve Bulunması Kesinlikle Yasaktır. Devamı halinde belli gün sayısınca forumdan uzaklaştırılır. Hal ve Hareketlerin Değişmemesi Halinde Forumdan Süresiz Uzaklaştırılmaktadır.

21) Forum içerisinde paylaşılacak olan programlarda virustotal tarafından virüs tespit edilirse paylaştığınız konunuzu Forum Yöneticileri tarafından kaldırılır. Ve mega.nz - mediafire.com - dosya.co - yandex - turbobit gibi vesaire dosya yükleme sitelerine dosya yüklediğinizde mutlaka virustotal.com dosya taramasını yapınız. Virustotal'den Link taraması yasaktır.

22) Cyberizm.Org'un Aldığı Kararları kararları yönetici duyuruları kategorisinden takip etmek ve uygulamak zorunludur. Uymayanlar hakkında kesinlikle cezai işlem uygulanacaktır.

23) Forum içerisinde Hakaret boyutunda eleştiriler, Tehtit vari yaklaşımlar yada kişisel haklara saygısızlık yapan kişilere cezai işlem uygulanacaktır.

24) Konu açmadan önce Arama yapmalısınız, açacağınız konu daha önceden açılmış olabilir. Arama Butonunu Lütfen Konu Açmadan Önce Kullanınız. Eğer aynı konudan forumda mevcut ise konunuz mutlak surette silinecektir.

25) Cyberizm.org Sitesine üzerine yazılan yazıların tamamı yazan kişiye aittir ve sitemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz.

26) Konu açarken, Tüm konu içeriğini gizlemek yasaktır. Sadece en önemli yerleri hide hide kodlarına yani Gizli İçeriğe almanız gerekmektedir. Eğer uygun değilse forum yöneticileri tarafından düzeltilecektir.

27) Yayınladığınız makale gibi yazılar size ait olmadığı zaman mutlaka kaynak belirtmeniz gerekmektedir. Herhangi bir şekilde bir siteden direk olarak yazıların tamamını hiçbir emek sarfetmeden kopyala yapıştır yapmak yasaktır.

Kendiniz yazıları ve makalaleri tekrardan düzenleyip yeni bir makale haline getirirseniz foruma kaynak belirtmeden tekrardan konu açabilirsiniz. Konularınızda Resim - Video ve Açıklayıcı Yazılar ve Güvenilir İndirme Linki Eklemeniz Gerekmektedir.

Eğer açacağınız dosyaları kendiniz yüklüyorsanız mutlaka virustotal.com'dan dosya taraması yapmanız gerekmektedir. Aksi halde bunlara uymadığınız takdirde konunuz silinecektir veya uygun bir şekilde düzenlenecektir.

28) Konu açarken konunun başlığının Türkçe olmasına dikkat ediniz. Eğer Türkçeye çevirilemeyecekse İngilizce Dilinde Olmasında Hiçbir Sakınca Yoktur. Konunun başlığı konuya yazacağınız mesajın kısa açıklaması olmalı ve konudaki mesaj okunmadan anlaşılmalıdır.

Başlıklar konu içeriğine uygun olmalı ve uygun değilse Forum Yöneticileri tarafından tekrardan düzenlenecektir ve buna itiraz etme hakkınız bulunmamaktadır.

29) Konu başlıklarında lütfen, nolur, acele, bakarmısınız, sorun, yardım, gibi veya dikkat çekici yazılar olmamalıdır. Eğer Olması Gerekiyorsa sadece " Yardım - İsteğinizi Buraya Yazınız " şeklinde yada " İsteğinizi Yazınız ? soru işareti şeklinde yazı yazılabilir.

Konu içeriğinde Türkçeye uygun ve argo, küfür gibi kelimeleri kullanılmamalıdır. Kullanıldığı takdirde Yöneticiler tarafından düzenlenebilir - silinebilir.

30) Cyberizm.Org Forumu içerisinde Polemik yaratacak konular kesinlikle yasaktır.

31) Konuyla alakasız cevap yazmak yasaktır. Açılan konulara " aadfdfsgsgfg - dsfgfgfdgffg " gibi vesaire saçma sapan iletiler göndermek banlanma sebebidir. Böyle mesajlar gördüğünüz takdirde mutlaka Forum Yönetimine Rapor Et Butonundan yada Özel Mesaj Vasıtasıyla Yolluyabilirsiniz.

Açılan Konularda otomatik mesaj olarak " Teşekkürler, Emeğine Sağlık " yazmaktadır. Buna otomatik olarak kendiniz değiştirirek ters cevap vermek kesinlikle kim olursa olsun yasaktır ve mesaj silinecektir. Üye hakkında cezai işlem uygulanacaktır.

32) Açtığınız konuyu güncel kalması için sık sık gereksiz mesajlar yazmamalısınız. Ve konularının tamamının hide hide kodlarını yani Gizli içeriğe alınması yasaktır. Sadece en önemli püf noktasını almanız gerekmektedir.

33) Forum içerisinde iletişim olarak özel mesaj sistemi kullanılmalıdır. Administratörlere çok acil durumlar dışında özel mesaj gönderilmemelidir ve gönderilmesi kati surette yasaktır. Yasağı çiğneyenler hakkında cezai işlem olarak 2 gün forumdan uzaklaştırma alması kararı alınmıştır.

34) Cyberizm.Org'da Özel mesaj veya üye profil sayfasındaki bulunan ziyaretçi mesaj kısmını gereksiz yere meşgul etmeyiniz. Eğer Forumdaki üyeler hakkında saçma sapan ve hakaretli bir mesaj olduğu takdirde direk olarak " kondom mağduru " olarak banlanacaksınız.

35) Cyberizm.Org Forumu İçerisinde herkesin birbirine saygılı ve hoşgörülü davranması gerekmektedir. Ve kiminle nasıl konuşulacağını ilk önce öğrenmeniz gerekmektedir. Lütfen aksi davranışlarda bulunnmayınız. Forumda ve Sohbet Sayfasında Ciddeyi bozucak şekilde davranmak kesinlikle yasaktır.

Ara Ara üyeler birbirine şaka yapabilirler ama eşşek şakası yapamazlar ve bu konu hakkında kim olursa olsun sürekli yönetimi eleştiren rütbeli ise rütbesi bir kademe düşürülecektir. Ne kadar forumda online olduğu yada kaç aydır yıldır forumda olduğuna bakılmayacaktır.

36) Tehdit edici, küfürlü, müstehcen, kaba, nefret dolu yada aşırı sayıda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak kesinlikle yasaktır.

37) Yazdığınız her türlü mesajdan yalnızca siz sorumlu sayılırsınız. Forum Yöneticileri bu konuda hiçbir sorumluluk üstlenmez. Forum kurallarına uymayan mesajlar hiçbir ayrım gözetmeksizin silinir.

38) Foruma mesaj yazarken lütfen forum kuralları dahilinde mesajlar yazmaya çalışın aksi takdirde mesajlarınız hiçbir uyarıda bulunulmadan silinir. Daha fazla bilgi için Forum Yöneticileri ile irtibata geçin.

39) Forumdaki bir kullanıcıyı bir konuda bilgisi olmadığı veya az bilgisi olduğu için veya bir konuda hatalı bilgi verdiği için suçlayıp hakaret edemezsiniz. Böyle durumlarda lütfen olaya kibarca yaklaşınız.

40) Forumlarda cevabı önceden verilmiş soruları forum içerisinde aramadan gereksiz mesajlar yazıp forumda gereksiz bir karmaşa yaratanlar önce uyarılıp ardından gerek görülürse forumdan uzaklaştırılacaktır.

41) Forum Yönetimi , aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, gerekirse kişinin tüm mesajlarını siler ve forum'a girişini yasaklar.Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-posta adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forum ile ilişkisi kesilir.

Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar,başkası kullanır ve kural dışı yazı olursa forumdan süresiz uzaklaştırma cezası alacaklardır.

42) Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için kesinlikle büyük harf kullanarak yazı yazmayınız. Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçmeniz gerekiyor. Uygun değilse Başlıklar Değiştirilecek hiçbir şekilde uygun değilse konu silinecektir.

43) Forum bilgi paylaşım merkezi olduğu için gereksiz-kişisel tartışmalara-atışmalara girmek yasaktır. Forum bir birinize meydan okuyacak bir yer değildir.

44) Başkasına ait kişisel bilgiler yayınlamak yasaktır. Forum Yöneticilerine bu konu hakkında danışılmalıdır. Gerçekten Hakeden sözde Hack Güvenlik Siteleri Cyberizm.Org ve Her Türlü Üyesi Hakkında Olumsuz Konular ve Mesajlar yazdığı zaman Gereken Türk Hack Sitesi Hacklenebilir

ve gerekli güvenilir mirror adreslerinde alınarak foruma tek konu halinde Mezarlık + Özel Defaceler yada Gövde Gösterisi kategorisine konu olarak açabilirler.

45) Forum görevlileri forumdaki yetkili kişilerdir. Forum görevlilerine hakaret, küfür vs. kesinlikle yasaktır. Kim olursa olsun Cezai işlem anında uygulanacaktır.

46) Yöneticiler her yazılan mesajı kontrol edemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz. Konularda Rapor Et Butonunu Lütfen Kullanınız.

47) Yöneticiler siteden sorumlu kişilerdir. Gereksiz tartışmalara girmek yasaktır. Forumlarda yöneticilere dolaylı yoldan sataşmak, üyelik iptalinize neden olabilir. Sorunlarınızı yöneticilerin özeline mesaj atarak çözünüz. Eğer hala özel mesaj ilede çözülemiyorsa forumda çıkış kapısından beğenmiyorsan çıkıp gidebilirsiniz ve üyeliğiniz iptal edilecektir.

48) Cyberizm.Org Hack ve Güvenlik Forum Sitesini Beğenmeyenler ve Sürekli Gereksiz Eleştirenler Forumdan Kendi İstekleri ile Çıkış Yapabilir ve Birdaha uğramamaları rica olunur.

49) Forumlarda üyeler arasında yapılan link ve program paylaşımında, bilgisayarınızda oluşabilecek problemlerden kullanıcılar sorumludur. Bu yolla program indiren kullanıcılar bir virüs tarama programını muhakkak kullanmalıdırlar. Aksi halde site yönetimi sorumluluk kabul etmez.

50) Kategorilerde açtığınız konularda, daha sonraki günlerde de ekleme yaparsanız, aynı konuyu kullanırsanız, forum kirliliğini önlemiş oluruz. Buna benzer olaylarda bu kurala uyulmaz ise yöneticiler forumu temizleme yetkisine sahiplerdir.

51) Foruma konunuzu yazdıktan sonra, lütfen forumu yukarılarda tutmak için konu ile alakasız yazılarla eklemeler yapmayınız. Bu tip eylemlerde, forum uyarı yapılmadan silinecektir. İlk mesajınızı dikkatli yazınız, ekleme yapmak isterseniz "düzenle" ile yazınızı düzeltebilirsiniz. Bin düşünüp bir kez yazmanız sizin yararınıza olucaktır.

52) Bu forumda bulunarak tüm forum kurallarını kabul etmiş sayılırsınız. Forum kuralları haber vermeksizin Forum Yöneticileri tarafından değiştirilebilir ve Yöneticiler hiçkimseden izin almak zorunda değildir.

53) Cyberizm.Org Forumunda yazilan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez.

54) Türkiye Cumhuriyeti yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar ve konulara foruma gönderilemez.

55) Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, irk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır. Cezai işlem anında uygulanacaktır.

56) Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları yasaktır. Her türlü taciz edici yazı yasaktır. Herhangi bir forumda ve diğer hangi site olursa olsun hakkımızda yapılan her türlü işlem ve uygulama tamamen geçersizdir. Olumlu ve Güzel Haberler Sadece Foruma Konu olarak eklenebilir.

57) Forumda ve Sohbet Sayfasında " Şu Siteyi Hackleyiniz - Bu Siteden Gıcık Kapıyorum - Şu Sitenin Sahibi Senin Hakkında Olumsuz Haber Yazmış Hacklesene " gibi taciz edici her türlü mesaj yazmak kesinlikle yasaktır.

58) Forumda yöneticiler kurallara uymayan mesajlari değiştirme ve silme hakkına sahiptir. Ve uygunsuz davranışlarda bulunan üyeleri banlama ve kondom mağduru diye banlama hakkına sahiptir. Böyle bir kendinizi küçük düşürecek hareketlerde bulunmamanız sizi açınızdan kesinlikle daha uygun olacaktır.

59) Forum kurallarina uymayan üyeler yöneticiler tarafindan uyarılır, davranışın tekrarında sistemimizden kayıtları silinir. Forum Sohbet Sayfasına Uygunsuz Hal ve Hareketlerde ve Sürekli Eleştiri Yapan ve Bulunan Üyeler 1 Gün yada 1 hafta boyunca sohbet sayfasına katılamaz. Devamı halinde hiçbir şekilde Sohbet Sayfasına katılmayacaktır.

60) Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerince her zaman saklıdır. Ve Foruma üye olan herkes bu şartları kabul etmis sayılır.

61) Cyberizm.Org Forumlarında Konularda Öğretici Amacı Taşımayan Hiçbir Video ve Resim Konulara ve Mesajlara Eklenemez. Mesaj ve Konu Silinir.

62) Forumda Avatar Sadece Galerideki Resimlerden İbarettir. Kendiniz için Uygun Avatar Boyutu olması şartıyla Forum Yöneticilerine Özel Mesaj Atarak Bildirirseniz Geri Dönüş Müsait Zaman Olunca Yapılacaktır. Geri Cevap Verilmediği Zaman ise Yapılmayacaktır Manasını kolayca anlayabilirsiniz.

63) Kuralların yorumlanmasında ve uygunlanmasında forum yöneticilerinin vereceği kararlar geçerlidir.

64) Forumdaki en yetkili kişiler Forum Yöneticileridir (administrator); forum yöneticileri forumun düzenlenmesi ve yönetilmesi konusunda yardım etmesi için uzlaştırıcı (moderator) atayabilir ve gerekli görürse bunları değiştirir. Forum Admini; foruma yeni bölüm açabilir, mevcut bölümleri kapatabilir,

kurallara uymayan kullanıcıları forumdan uzaklaştırabilir ve forum kurallarına aykırı hareket eden kişileri uzaklaştırma yetkisine kesinlikle sahiptir.

65) Yöneticilerden ve moderatörlerden forumda ya da özel mesaj yoluyla sorulan her soruya cevap vermeleri beklenmemelidir. Cevap verilmediği takdirde " Olmaz " Manası Yatmaktadır.

66) Aynı konu hakkında birden fazla başlık açılamaz. Eğer Tüm Konular Aynı Başlıktansa ve Her gün yada Her Ay Aynı Başlıktan Olacaksa Eğer örneğin " Konu İsmi Gün/Ay/Yıl " Şeklinde Olması Gerekmektedir.

67) Tüm mesajlar forumdaki ilgili kısımlara yazılmalıdır. Bu kurala uymayan mesajlar silinir ya da taşınır.

68) Konuya yazılan cevaplar konuyu açan kişinin ilk mesajına göre yani konunun amacına göre cevap yazmak zorundadır. Konunun amacına uygun olmayan mesajlar silinir ya da taşınır, konuyu amacından uzaklaştıran kişiler forumdan uzaklaştırılır

69) Forum içerisindeki kullandığınız kelimelere ve üslubunuza dikkat etmeniz gerekir.. Karşı tarafı rahatsız etsin veya etmesin toplum ahlakına ve genel üsluba aykırı davranışlar kısa sureli forumdan uzaklaştırılmaya sebep olur. Eğer Sohbet Sayfasında Yaparsanız Sohbet Sayfasını Birdaha Göremessiniz.

70) Hakaret, yasadışı eylem, cinsellik ve iftira içeren, özel hayata karşı tehditte bulunan mesajlar yazılamaz. Bu madde sadece yazı değil; nick(rumuz), resim, link, avatar ve bunun gibi içerikleri de kapsamaktadır.. Ayrıca, belirli bir üyeye yönelik karalama kampanyası,

kişiyi tahrik etmeye yönelik her türlü komplolar yasaktır. Bu doğrultuda mesajlar yazanlar forumdan süresiz uzaklaştırılır. ilgili durumların degerlendirilmesi ve cezalandırılması tamamen forum yetkililerine aittir.. Ve herhangi bir sitede olumsuz konular yazılması çizilmesi forum için ve şahıslar için geçersizdir.

71) Forum özel mesajların veya Özel hayatın ve haberleşmenin gizliliğini ihlal eden yazılar (Chat kayıtları, özel mesajlar, v.b.), konuda adı geçen isimlerin onayı ile forumda yayınlanabilir.

Konuda adı geçen üyelerin onay vermemesi durumunda yayınlanan yazılar yaptırıma tabidir. Bu madde kapsamında konu açmadan önce karşı tarafı bilgilendirmeli ve onayını aldığınızı konu içerisinde belirtmelisiniz. Aksi durumlarda cezai işlem uygulanacaktır.

72) Forum ticari amaçla kullanılamaz, ticari ya da reklam amaçlı mesajlar silinir. Bu mesajları yazanlar forumdan uzaklaştırılır.

73) Kilitlenen bir başlıktaki tartışmanın, yeni bir başlıkta devam edebilmesi için; başlığı kilitleyen uzlaştırıcı ya da yöneticiden izin alınması gerekir, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılırlar

74) Herhangi bir Forum Yöneticisinin ve Diğer Forum Görevlisinin ve Diğer Tüm Cyberizm.Org Üyelerinin (Ismini, Rütbesini Nickini, Avatarını, İmzasını) taklit etmek uyarı almanıza sebeb olacaktır, daha da ileri gidildiğinde forumdan uzaklaştırma ile son bulacaktır.

75) Forumdan uzaklaştırılan bir kullanıcının vermiş olduğu bir mesajı o kişi yerine foruma yazmak yasaktır.. Cezalar kişilerin ceza süresi bitene kadar forumdan uzak kalmasını sağlamak içindir. Bu sebeple o kişinin forumda etkinliğini devam ettirmek kesinlikle yasaktır.

76) Moderatörler tarafından mevcut konulara verilen sözlü uyarılara konu içerisinden yanıt vermek, savunma yapmak veya eleştirmek kesinlikle yasaktır. Verilen uyarıya bir itirazınız olduğu takdirde ilgili yöneticiye özel mesaj atarak iletişime geçmelisiniz.

77) Forum içerisinde kendi kişisel bilgilerini üyelerin kendi aralarında paylaşması sadece o paylaşan kişilerin sorumluluğundadır.Eğer forumda Kefaletli Üyelik Sistemi varsa o zaman Sadece Forum Yöneticilirine verilebilir ve üyeliğiniz gerçek ve dürüst bir şekilde davranmışsanız o zaman üyeliğiniz açılacaktır.

78) Türkiye Cumhuriyetinin Resmi dili Türkçe'dir. Buranın yasal bir platform olduğu unutulmamalı ve Türkçe'de ona göre kullanılmalıdır. Ve genel olarak Türkçe'nizi herkesin anlayabileceği şekilde ifade etmelisiniz. Bu kurala riayet etmeyenler uyarı alabilir hatta forumdan uzaklaştırılabilirler.

Ancak Yabancılarda Foruma Gelip Katılabilir ve İngilizce Dilini Kullanmak Zorundadırlar.

79) İyi ve Kibar Olun - Her insan saygıyı hakeder. Pozitif, sıcak kanlı mesajlar yazmanız tüm üyelerimizin rahat edeceği sıcak ve samimi bir ortam yaratacaktır.

80) Arama Yapınız - Çoğu soru daha önceden sorulmuştur. Sorununuza çözüm bulmak için önce arama yapın, eğer hala bulamadıysanız konu açmakta özgür hissedebilirsiniz. Forumu temiz tutmak için aynı konulardan tekrar tekrar açmamaya özen gösterin.

81) Mesaj Göndermeden Önce Düşünün - Mantıklı, iyi düşünülmüş, okunaklı, anlaşılır mesajlar diğer üyelere anlatmak istediğiniz şeyi anlatmanızda en etkili yoldur. Bin düşünüp bir kez yazınız.

82) Rapor Edin - Bir içeriğin uygunsuz olduğunu gördüğünüzde rapor edin. Bu yetkililere bildirilecektir ve en kısa zamanda ilgilenilecektir.

83) Doğru Bölümde İçerik Yayınlayın - Konunuzu doğru bölüme açmanız, o alanda ilgili kullanıcılara ulaşmasına yardımcı olacaktır. Yanlış bölüme açılan konular moderatörlerimiz tarafından ilgili bölüme taşınacak ve uyarı verilecektir.

84) Konu Güncelleme => Konunuzun ön sayfalara gelmesi için güncellemenize ancak 24 saatte bir izin verilir. Bazı bölümler (genellike az içerikli destek bölümleri) bu kuraldan muaf tutulabilir.

Konu güncelleme işlemi, reklam amaçlı açılan, eklenti tanıtım, sunucu paylaşım konularında sadece konu sahipleri tarafından yapılabilir. Yan hesaplar veya diğer üyeler konuları sadece güncellemek için güncelleyemezler. Güncellemeleri durumunda ilgili mesaj eğer konu sahibi tarafından rapor edilmezse yetkili tarafından kaldırılır, konu sahibi ve konu güncelleyen üyeliğe uyarı verilir.

85) Emek Verilen Konulara Lütfen " Teşekkürler " yada " Teşekkürler Emeğinize Sağlık " diye yorum atınız. Ters Ters cevap verenler rütbesi ne olursa olsun - yöneticiler hariç - forumda uzaklaştırma cezası alabilir.

86) Herhangi bir şekilde para kazandıran link kısaltma servislerinin kullanılmasına izin verilmez.

87) Kandırma => Kasten üyeleri şaşırtmak, kandırmak amacıyla içeriklerin gönderilmesi yasaktır. Üyelerin sorunlarına üyeleri yanlış yönlendirecek cevaplar vermek de bu kurala dahildir.

Troll takılmak adına forumda gereksiz ve spam konu açan üyeler uyarılmalarına rağmen buna devam ederlerse forumdan "sınırsız olarak" uzaklaştırılacaklardır.

88) Hesabınızı başkalarıyla paylaşmanız önerilmez. Hesabınızı paylaşmanız durumunda doğabilecek sorunlardan forum yönetimimiz sorumlu değildir.

89) Kışkırtmak, Huzursuzluk Çıkartmak, Ayaklanma Başlatmak

Herhangi bir şekilde diğer üyeleri kışkırtacak, huzursuzluk çıkaracak, tartışma yaratacak mesajlar göndermeyin.

Benzer şekilde forum içerisinde örgütlenip, uygunsuz eylemler yapmaya çalışmak da yasaktır.

Forum üyelerini veya forum üyesi olmayan kişileri tehdit etmek, kişilere şantaj yapmak yasaktır.

Ek olarak bir üyeyi/grubu hedef alan mesajlar, görseller paylaşmak yasaktır.

Ayrıca bu forumda her üye eşittir, kimse kimseden daha üstün değildir.

Her ne sebeple olursa olsun başka bir üyeye hakaret etme, küçük görmeye hakkınız yoktur; "yavrucum", "aslan parçası", "delikanlı", "canısı", "yeğenim" gibi hitaplar kullanmayınız. Yaptığımız yorumlarda üslubunuza dikkat ediniz.

90) Dil Bilgisi ile Dalga Geçmek/Dil Bilgisini Düzeltmek

Lütfen üyelerin dil bilgisini veya yazım yanlışını düzeltmeyin veya onlarla dalga geçmeyin. Forum, bunun için uygun bir ortam değildir.

91) Tıklama Karşılığı Bir Şeyler Vereceğini Vadeden Linklere Girmemeniz Sizin Açınızdan Daha iyi olur. Herşeyi Forum yönetimi göremez. Rapor edin gereken işlemler yapılacaktır.

92) Ölü Konuları Cevaplamak

Çok eski konuları lütfen cevaplamayın. Daha önceden açtığınız konuları tekrardan üst sıralara çıkartıp gündeme getirmek için 24 saatte bir güncelleyebilirsiniz.

Konu sahibi kendi konusuna, konu ne kadar eski olursa olsun mesaj atabilir. Eğer başkası tarafından açılmış ve güncelliğini yitirmiş (konuya atılan son mesaj üzerinden 3 ay geçmiş) bir konuya mesaj atar ve bu konuyu canlandırırsanız bu yaptırımınız sonucunda uyarı alabilirsiniz.

Bu uyarılar moderatörülerin ve Cyberizm.Org Yöneticilerin insiyatifinde olup eğer atılan mesaj konunun içeriğini tamamlayıcı nitelikteyse uyarıya neden olmayacaktır.

93) Kışkırtıcı, Cinsel İçerikli Gönderiler

Cinsellik, kışkırtıcı, şiddet, rahatsız edici materyal ve benzeri içerikler bulunduran gönderilere izin verilmez. Lütfen gönderilerinizin aile dostu bir foruma uygun olup olmadığını düşünün. Ayrıca gönderdiğiniz içeriklerin çocuklar içinde uygun olup olmadığını göz önünde bulundurun.

94) Yetkili Gibi Davranmak/Yetkiliyi Rahatsız & Tehdit Etmek

Forum içerisinde, forumda bir yetkiliymiş gibi taklit yaparak insanları kandırmayın veya trollemeyin. Bu durum forumdan uzaklaştırılmanıza neden olabilir.

95) Forum içerisinde veya yetkili profillerinde yetkilileri gereksiz yere meşgul etmek yasaktır. Örneğin bir yetkilinin profilinde "mesajına bak", "konumu denetle", "konumu onaylar mısın" gibi isteklerde bulunmak yasaktır. Tüm işlemler talep sırasına göre değerlendirilmektedir.

96) Forum içerisinde veya dışarısında yetkilileri terslemek, tehdit etmek forumdan uzaklaştırılmanıza neden olacaktır.Ciddi durumlarda yetkililer üyenin forumdan uzaklaştırma hakkına sahiptir ve hukuki süreç başlatabilir.

97) Yanlış Yere Konu Açmak

Yanlış yere açılan konular içeriğe göre doğru bölüme taşınacaktır. Eğer konu bilinçli olarak yanlış bölümde açılıyorsa uyarı verilecektir. Açacağınız konu bir alt kategoriye hitap ediyor ise ana kategoriye bu konuyu açmak yasaktır.

98) Kötü ve Zararlı Amaçlı İçerik

Virüsler, zararlı yazılımlar veya benzeri içeriklerin paylaşılması forumumuzdan kalıcı olarak yasaklanmanıza neden olacaktır.

99) Uygunsuz İçerik Paylaşımı

Forumumuz her yaş kitlesinden üye barındırdığı için; sansürlü küfür, cinsel içerik, argo, uygunsuz metin veya görsel barındıran resimler, videolar, konu etiketleri ceza almanıza sebep olacaktır. Sadece DeepWeb Bölümünde Serbesttir.

100) Alternatif Hesap Kuralı - Multi Hesap Olması Kesinlikle Yasaktır. Forumdaki Yöneticilerden Bu Konu Hakkında İzin Alınmalıdır.

Alternatif olarak sadece 1 hesaba izin verilir. Kullanıcıların şu koşullarda alternatif bir hesabı (yan hesap, 2. hesap) kullanmalarına izin verilir:
Mesajları beğenmek, konuları güncellemek, ana hesabı takip etmek ve benzeri eylemler için kullanılmamalı.
Susturulmadan kaçmak için kullanılmamalı.
Sahte gönderiler için kullanılmamalı.
Üyeleri kandırma amacıyla kullanılmamalı.

101) Rapor Etme

Herhangi bir kural ihlali durumunda içerik rapor edilmelidir. Her mesajın altında "Rapor Et" butonu bulunmaktadır. Rapor ettiğinizde moderatörlere yada Cyberizm.Org Yöneticilerine rapor ettiğiniz içerik ve raporunuzda yazdığınız açıklama gönderilir.

Rapor edilmesi gerektiğiniz düşündüğünüz şeyleri rapor etmelisiniz. Yanlış rapor etmek ceza almanıza neden olmaz.

102) Cyberizm.Org'da Özel mesajlar resmî olmayan bir yöntemdir ve özel mesaj yolu ile yetkililere bildirdiğiniz sorunlarınıza geri dönüş yapılacağının garantisi verilmez. Eğer verilmiyorsa ya müsait değildir yada cevap verilmesi uygun değildir. İlla cevap verecek diye beklemeyin. Verilecekse zaten verilir.

103) Ban İtirazları - Eğer bir yanlışlık sonucu yasaklandığınızı düşünüyorsanız Forum Destek bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mesajınızda hesap bilgilerinizi ve IP adresinizi eklemeyi unutmayın. Ve neden niye banlandığınızı destekeleyne kesi kanıtlar sununuz ve forumda özür mesaj konusunu detaylıca açınız.

104) Forum avatarı olarak siyasi, ideolojik simge ve içerik kullanımı kurallara aykırıdır. Uygun Avatar ve İmza İçin Forum Yöneticilerine Başvurunuz.

105) Forumda yönetim ekibinin uygun görmediği davranışları sergilemek kurallara aykırıdır.

106) Forumda uzak bilgisayar bağlantısı ile yardım talep etmek yasaktır. Sadece kişilerin kendi sorumluluğundadır.

107) Forumda Ahlaksızlığa yönelten pornografik ve erotik içerikler ve kesici derici aletlerin direk olarak yayınlanması yasaktır. Konu Silinecektir. Sadece DeepWeb Bölümüne Belli Kurallar Dahilinde Açılabilir.

108) Peşpeşe (flood) mesaj atmak ve aynı sorunla ilgili birden fazla konu açmak yasaktır. En az 10 saniye beklemeniz gerekmektedir.

109) Forum kurallarının tüm sürümleri, değişen ve eklenen tüm maddeleri, hem eski içeriği hem de yeni içeriği kapsamaktadır.

110) Ziyaretçilerimiz içinde forum kuralları aynı şekilde geçerlidir.

111) İmzalarınızda reklam amaçlı bağlantı vermek kurallara aykırıdır.

112) İmzalarınızda kişisel/genel web sitesi adresi veya sosyal medya hesabı vb. bağlantı verilmesi yasaktır. Bu konu hakkında Cyberizm.Org Forum Yöneticilerine Danışınız.

113) İmzalarınızda herhangi birisi veya grub, kurum, düşünce veya inanç biçimine karşı, küçük düşürücü, hareket ve alay içeren ifadeler kullanmak yasaktır.

114) İmza kurallarına uymayan imzalar silinecektir. Ayrıca Avatar olarak +18, ırkçı, argo resimler kullanmak yasaktır.

İmzalarda güvenlik amaçlı, betik (script), komut öbeği, tehlikeli olabilecek komutları paylaşmak kurallara aykırıdır. Ve Forum ve Sohbet Sayfasında Yapmak 1 Günlük Ceza Sebebidir.

Takma Ad (Nick) ve Üyelik Kuralları

a Seçtiğiniz takma adın genel ahlak ve edep kurallarına aykırı olması kurallara aykırıdır.
b- Seçtiğiniz takma adın küfür, aşağılama, hakaret içeren kelimelerden (ya da kelimeden) oluşması kurallara aykırıdır.
c- Seçtiğiniz takma adın kanunlara aykırı olması kurallara aykırıdır.
d- Üyeliğin silinmesi talepleri kabul edilmemektedir.
e- Geçici e posta adresi ile üyelik kaydı yasaktır.

115) Hiçbir tüzel Kişi ve Kurum/kuruluş Sitemize Kayıt olamaz ve paylaşılan bilgileri alamaz. Eğer kayıt alıyorlarsa tamamen kendi sorumluğundadırlar. Sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmiyecektir. İzin verilmediği mühdetçe hiçbir yerde kullanamaz delil olarak sunamaz.

116) Özel Mesaj Kuralları

1- Özel mesaj rahatsız etmek amacı ile yapılmamıştır. Gönderdiğiniz özel mesajlarda karşı tarafı taciz edecek hiçbir içerik bulunmamalıdır.
2- Gönderdiğiniz özel mesajda siyasi, cinsel, ırkçı, ayrımcı içerik bulundurmak yasaktır.
3- Özel mesajla yapılan reklam ban sebebidir.
4- Özel mesajlarınızda kesinlikle ve kesinlikle şifre, özel bilgi vb. yazmayınız. Olacaklardan sitemiz sorumlu değildir.

117) Kendinizi yetkili gösterecek gibi avatar, imza, özel kullanıcı başlığı yasaktır.

118) Diğer Üyelik Kuralları

a- Forumdaki hesaplar aynı zamanda kişinin kendisine ait olması sebebi ile hesap takas edilemez veya başkasına devredilemez.
b- Çoklu (Multi) Hesap kullanımı tespit edildiğinde tüm hesaplar tek seferde süresiz olarak banlanır.
c- Üyeliğinize aynı adresten farklı üyelik açıp rep ve diğer çeşitli yararlılıkların sağlanması yasaktır.Tespit edildiği zaman 2 hesapta cezalandırılır.

118) Hile rar dosyasında kesinlikle şifre olmamalıdır. Şifre olduğu için rara virüs taraması yapılamıyor.(Virüs olsa bile temiz çıkıyor yanıltıcı olmaktadır.) Eğer varsa orjinal sitesinden indirme linki verilirse virustotale gerek yoktur.

119) Konu size ait değilse konu altına alıntıdır yazmalısınız. Ve İndirilen iceriklerden indiren kullanıcılar sorumludur.

121) Özel hayatın gizliliğini ihlal eden konular açmak yasaktır.

122) Konunuz düzenli anlaşılır olmalıdır ve tamamen alıntı olan konu silinir. Ve Forumu reklam aracı olarak kullanmak yasaktır.

Başka bir siteden alıntı yapılmış ise mutlaka orijinal kaynağa ilişkin link verilmelidir. Alıntı yapılan yerden izin almak gerekiyorsa gerekli izin alınmalıdır. Eğer kendiniz kendi cümlelerinizle tekrardan yazıp içeriğini resimlerle ve videolarla düzenlerseniz kaynak gerekmez.

Hiç değiştirelmeyecek şekilde olan konular direk konu olarak açılabilir. Üyeler arasındaki Çözülemeyen Sorunlar Adminlere PM İle Bildirilmelidir.

123) Mutlaka konulardaki virüstotal sonuçlarına dikkat ediniz. Şüpheli konuları ise zaman kaybetmeden rapor ediniz. Yönetim konuları kontrol edip tehlikeli bir durum varsa silecektir.

124) Hesap güvenliği ile ilgili her kullanıcının kendi hesabından sorumludur. Forumda Nick Değişimi Yapılabilir Ama Önceden Sağlam ve Anlaşılır Nik Almanız Rica Olunur. Sonradan değiştirebilinir forumdan izin alınmalıdır.

125) Üyelerin Birbirine Karşı Hack Girişiminde Bulunması Yasaktır Ve Girişimde Bulunan Üye Sorgusuz Banlanacaktır. Ve forumda kim olursa " şunu hacklesene şu siteyi hackle şu sosyal medya hesabını hackle " gibi mesajlar atmak yasaktır.

Yani Forumda Cyberizm.Org'da Her Ne Sebeple Olursa Olsun Web Sitesi Ve Mail Hack Isteği Yasaktır. Ve Üyelerin Açtığı Konuları Kötülemek Yada Baltalamaya Çalışmak Yasaktır.

126) Üyelerin Özel Mesaj Yoluyla Şifrelerini Çalmaya Yönelik Davranışlar Yasaktır Ve Yapılan Bu Eylem Ban İle Sonuçlanacaktır.

127) Zone ve Mirror Kayıtları Alınmamış Ve Kesinliği Olmayan Tüm Hack Konuları Silinecektir.

128) Konulardaki, Download Linklerinin Silinmemesi İçin, Yandex Disk / Mega.Co.Nz / Mail.Ru Cloud Upload Kullanılması Tavsiye Edilmektedir.

129) Konu ve mesajlarda sayfa yapısını bozacak, sayfanın açılışını yavaşlatacak sayıda resim kullanımı yasaktır. Aynı yasak video paylaşımı içinde geçerlidir.

Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan konu ve mesajları silme-değiştirme hakkına sahiptir.

130) Kredi kartı hırsızlığı, kredi kartı bilgisi satın alma, çalıntı kartlarla alışveriş yapma, paypal dolandırıcılığı, banka hesabı ele geçirme gibi faaliyetler yasaktır. Sahte kimlik, para, evrak gibi konular yasaktır. Sahtekarlık ve Dolandırıcılık ile alakalı herşey yasaktır.

131) Forum hakkında kategorisine alakasız konular açmak, geyik içerikli mesajlar yazmak uyarısız ceza sebebidir. (Ceza süresi ilk ihlalde 1 gün, ikinci ihlalde 15 gün, devamında süresizdir)

132) Türk milletine, vatanımıza, devletimize, devlet büyüklerimize yapılacak olan yurtdışı kaynaklı olumsuz faaliyetlerde ise misyon dışına çıkılması söz konusu olabilir. Hack Faaliyetlerini Her Türlü Zararlı Siteye ve Sunuculara yapılabilir. Mirror Kaydı Olmak Zorundadır.

133) Düşüncelerinizi daha kolay ve net anlatmak için lütfen dil kurallarına dikkat ediniz. Başlıklarda Soru İşareti ve Ünlem İşareti Kullanılabilir.
___________________________________________________________________

Gövde Gösterisi + Special Defacements + Mezarlık Bölüm Kuralları =>

Cyberizm.Org Gövde Gösterisi / Mezarlık / Özel Defaceler Kategorisi Forum Kuralları Güncel 16/12/2017

Kod:
https://www.cyberizm.org/forum-govde-gosterisi

Kod:
https://www.cyberizm.org/forum-ozel-defaceler

Kod:
https://www.cyberizm.org/forum-mezarlik

1) Herhangi Başka Timler Adına Yapılmış Indexler Yazıların Site ve Zone Kayıtları Kabul Edilmez ve Yasaktır.

2) Sadece Hacked Edilen Mirror Kayıtlı Siteler Foruma Paylaşılabilir. Forumda Üyelerimizin DDOS [ Denial of Service Attack ] Adı Altında Yapılan Hiçbir Saldırı Kaydı Kabul Edilmez ve Yasaktır.

a) DDOS Saldırıları Hakkında Foruma Konu Açmak için İzin Almak Şöyle Dursun Teklif Dahi Edilemez.

3) Forum Yöneticileri tarafından belirlenen şartlarda, zamanlarda, durumlarda ihtiyaç dahilinde gerek görülürse Gövde Kuralları Değiştirelebilinir.

4) Gövde Gösterisi Kategorisinde Hacklediğiniz Normal Domain Sayısı en az 10 olmalıdır.

a) Eğer Hacklediğiniz Domain[ler] Hacker Warez Cracker Siteleri ise ve Çok Önemli Biryere Sahipse => Mezarlık Bölümüne Tek Konu Şeklinde Açabilirsiniz.

b) Eğer Hacklediğiniz Domainler yine aynı öneme sahip fakat Hack Siteleri Değilse ; Devlet Üniversite Özel Kuruluş + Hosting + Ahlaksızlık + Dolandırıcılık içeren Siteleri ise => Özel Defacement Bölümüne Tek Konu Şeklinde Belli Başlı Güvenilir Mirror Kayıtları ile Konu Açabilirsiniz.

Fakat bununda bazı şartları mevcuttur.

c) Özel Defaceler [ Special Defacement ] Bölümünde Önemli Devlet + Üniversite + Özel Kurum ve Kuruluş Sitelerini Tek Başlık Altında Açabilirsiniz.

Eğer çok fazla Special Defacement siteleri hacklediyseniz .gov .edu .mil .ac .int gibi vesaire uzantılı olanlar toplu şekilde açarsanız daha fazla ilgi görecektir.

6) Öncelikle Archive.is kaydını alsanız yeterlidir. Bunun yanında bunlarda olabilir.

Zone-H.Org / Zone-H.Com için Mirror Kaydı Alınacak İsim Şu Şekildedir. => CyBeRiZM

Overflowzone.com Adlı Mirror Sitesinden => Cyberizm.Org adıyla alınız.

Mirror-H.Org için => Cyberizm yada Cyberizm.Org adıyla kayıt alınız.

Defacer.id için ise => Kendi Nikiniz - Cyberizm.Org şeklinde kayıt alınız.

Bize ait olmayan ama bizdenmiş gösterilen sahte kayıtlara kesinlikle itibar etmeyiniz.

Onaylı Zone-H Arşiv Listesi => zone-h.org/archive/notifier=CyBeRiZM

Onaysız Zone-H Arşiv Listesi => zone-h.org/archive/notifier=CyBeRiZM/published=0

a) Eğer Zone-H'da kendi adınızla [ nikinizle ] çok sayıda deface yapmış iseniz kendi isminizle devam edebilirsiniz.

Ama Nickinizle Birlikte Cyberizm.Org İbaresi Mutlaka Yazılmış Olması Gerekmektedir.

7) Hacklenen Sitelerin Mutlaka Zone Mirror Kayıtları Mutlaka Olmalıdır Aksi Takdirde Konunuz Silinecektir. Archive.is - Zone-H.Org - Aljyyosh.Org - Web.Archive.Org Mirror Kaydı Alınabilecek En Güvenilir yerlerdir.

a) Zone-H dışındaki diğer Mirror Sitelerine " Notifier " [ Bildiren ] kısmına kendi nickinizi ve " Notifier Team " [ Bildiren Ekip ] yazan yere Cyberizm.Org yazılması gerekmektedir.

Overflowzone.Com Adlı Mirror Sitesinden Sadece " Cyberizm.Org " diye kayıt alınız. Eğer çok fazla kaydınız var ise kendi nickinizden alabilirsiniz ama Cyberizm.Org İbaresi Mutlaka Indexlerinizde ve Yazılarınızda Olmak Zorundadır.

b) Mirror Kaydı Alınabilecek Diğer Siteler => zone-h.org - aljyyosh.org - hack-mirror.com - defacer.id - zone-add.org - mirror-h.org - mirr0r.org - web.archive.org - defacer-db.com - defacers.org

Hack Siteleri ve Önemli Domainler Harici Harici Golgeler.Net Adlı Mirror Sitesinden Kesinlikle Kayıt Almayınız. Ve adımıza sahte kayıtlar alanlara hiçbir şekilde itibar etmeyiniz.

8) Türkçe İçeriği Olan ama Ahlaksızlık - Dolandırıcılık - Hack - Warez - Crack yani ve benzeri tüm siteler insanları yalancılığa kötüye teşvik eden her türlü site hacklenebilir

a) Fakat Türkçe İçeriği Olup İslami ve Türkiye'yi Öven - Türkiyenin Gelişmesi ve Büyümesi için Çaba Gösteren Siteler Cyberizm.Org Adına Hacklenemez. Hacklenilse bile sorumluluk kabul edilmez. Sadece malum siteleri hackleyen kişinin sorumluluğundadır.

Türkiye'deki Türkçe İçeriği Olan ama zararlı yayın yapan siteler hacklenebilir fakat zararsız Türk Sitelerine saldırı yapıp zone almak yasaktır. Yapsanız dahi foruma kesinlikle paylaşmayınız. Türkiye'de yasal engeller nedeniyle yapılmaması uygun görülmüştür.

9) Daha Önceden Cyberizm.Org Forumuna Konu Olarak Verilen Siteler ve Mirror Sitelerinde Foruma Verilmese Dahi Cyberizm.Org Adına Yapılan Tüm Siteler Tekrardan Foruma Verilemez. Eğer Önemli Bir Site ise Mezarlık + Özel Deface Kategorilerine Tek Konu Şeklinde Paylaşılabilir

Ve örneğin Başlıklar HEDEFSİTE 2.kez Hacklendi Şeklinde Olmalıdır.

10) Gövde Gösterisinde Verilen Konuların en az 10 sayısı olmalıdır ve mirror kayıtları tek tek verilmelidir. Eğer 10'dan fazla mirror var ise alt alt mirror kayıtlarını illaki vermek gerekmez. İsteyenler verebilir. Şu Şekilde Olabilir.

Alt Alta Olduğunu Varsayarsak [ hedefsite1 - hedefsite2 - hedefsite3 - hedefsite300 .... ] vesaire şeklinde olursa => Kanıtlı Zone Mirror Kayıtları => [ zonemirroradresi1 - zonemirroradresi2 - zonemirroradresi3 ]

11) Free Site ve Sürekli Kendi Kendine Üretilip Tek Domain Adresinden Sürekli Subdomain Hackleyerek Mirror Kayıtları Olsa Dahi Kabul Edilmez - Yasaktır ve Konu Forumdan Yöneticiler Tarafından Silinecektir.

12) Artık bundan sonra Facebook - Twitter - İnstagram Heykıd Gibi Birilerinin Hesabını Hackleyip Foruma Paylaşmak Yasaktır. Aksi Takdirde Konunuz Silinecektir. Eğer önemli bir Sosyal Medya Hesabı ise Yöneticiler Danışılarak İzinli Bir Şekilde Forumda Gövde Gösterisine Konu Açılabilinir.

13) Tek Gün içerisinde bir site hackleyerek sürekli Gövde Gösterisine 1 site Hacked - 2 site hacked gibi konuların açılması yasaktır. Sadece Özel Domainler Belli Kategorilere İsimleriyle açılabilinir. HEDEFSİTE4 Hacklendi Gibi Olabilir.

14) Gövde Gösterisinde Daha Önceden Başkası Tarafından Hacklenip Sonradan Forumdan Banlandıysa ve sizde o aynı siteyi hacklemişseniz banlanan kullanıcının hacklediği site aynen forumda kalır silinmez ama sizde aynı siteyi tekrardan normal forum üyesi yada rütbeli iseniz konu olarak açabilirsiniz.

15) Gövde Gösterisi + Mezarlık + Özel Defacementler Bölümünde Başlıklara Mutlaka Dikkat Ediniz. Başlıkların Tamamı Büyük Yazılamaz ve Hacklenen Siteler [ en az 10 site şartı var ] ise " 10 WebSites Hacked 16/12/2017 Gibi Tarihli Başlık Atmak Zorunludur. Eğer Tarihli değil ise tekrardan yöneticiler tarafından düzeltilecektir.

16) DDOS Harici Her Türlü Web Güvenlik Açıkları ile Site Hacklemek Serbesttir. Mirror Kayıtları Mutlaka Olmak Zorundadır.

17) Cyberizm.Org adına yapılan İndexlerde ve Yazılarda konuyu açan kişinin nicki bulunması zorunludur/farklı nickler kabul edilmemektedir. Mutlaka Cyberizm.Org İbaresi Bulunmak Zorundadır.

18) Indexlerinizde Mutlaka şu üç isimden biri mutlaka olmalıdır => 1 ) CyBeRiZM.OrG Digital Security Technological Turkish Moslem Army [ tercihen yapılması uygun görülmüştür ] 2) Cyberizm Digital Security Team 3) Cyberizm.Org

19) Dandik yeni açılan zone mirror sitelerinden uzak durun. Eğer alabiliyorsanız mutlaka Zone-H.Org'dan CyBeRiZM adına alın. Eğer alamıyorsanız kaydı ki önceden alınmış olabiliyor. archive.is / archive.fo / archive.li / web.archive.org 'den alabilirsiniz. Archive Sitelerinin Mass Bölümü Yoktur. Tek Tek kaydetmek zorundasınız

Ama size kolaylık olsun diye overflowzone.com adlı mirror sitesinden Cyberizm.Org Adına mass olarak kaydedebilirsiniz. Güvenilir olması etkilidir.

20) Forum Yöneticilerine - Rütbelilere ve Diğer Forum Üyelerine " Şu Siteyi Hackler Misiniz - Şu Sosyal Medya Hesabını Hackler misiniz " Gibi Saçma Sapan İsteklerde hem Özel Mesaj olarak hemde Foruma Konu Açarak Yardım İstemek Kesinlikle Yasaktır.

21) Sürekli Tek Domain'den Uydurma Subdomainler Alan Üyelerin Konuları Silinecektir. Eğer Rütbeli ise bir Rütbe aşağı düşürülecektir. Eğer bu davranışta hala süreklilik gösteriyorsa 3 Günlük Forumda Uzaklaştırma Cezası Alacaktır.

22) Foruma eklenen konulara farklı timlerden gelip mevcut açılmış Gövde Gösterii + Mezarlık + Special Defacements Bölümlerinde küfür , hakaret ve aşağılayıcı, küçük düşürücü sözler kullanan üyeler hiçbir sebebe bakmaksızın forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır.

23) Hacklenen Sitelerin Database + Kullanıcı Şifre ile alakalı Tüm Bilgileri Gövde Gösterisine Kategorisine Değil, Accounts Site Paylaşımı Kategorisine Açılmalıdır. Eğer yanlış açılmışsa yöneticiler tarafından uygun kategoriye taşınacaktır.

Eğer yöneticiler farkedemediyse Forum Üyeleri yöneticilere rapor ederek yada ÖM özel mesaj yollayarak konu taşınması hakkında bilgi verebilirler. Gereken Yapılacaktır.

24) Kişisel uyardığınız veyahutta hacklediğiniz hiçbir siteyi Cyberizm.Org Topraklarında yayınlamanız mümkün değildir.

25) Gövde Gösterisinde Açılan Konulara Ters Ters Cevap Vermek Forumdan Yasaklanma Sebeblerinden Biri Olup Düzgünce Cevap Yazmanız Sizler Açısından Daha iyi olacaktır.

Örneğin : Tebrikler, Tebrikler Eline Emeğine Sağlık, Congratulations gibi tebrikler manasında her türlü takdire şayan kelimeler yorumlarda kullanılabilir.

Eğer Yaptığınız Yorumlar Hakaret - Küçük Düşürücü Davranışlar - Küfürler Sadece Onu Yazan Kullanıcıya Üyeye Aittir.

Hiçbir şekilde kabul edilmez ve forumdan ya uzaklaştırılırsınız yada rütbeli iseniz rütbeniz bi kademe düşürülür ve yüzünüze dahi bakılmadan bir süre sonra forumdan tamamen uzaklaştırılabilirsiniz.

26) Gövde Gösterisi + Mezarlık + Özel Defaceler Kategorisinde Gereksiz Konu Hortlatmaktan Kesinlikle Sakınınız ve Uzun Süre Geçtiyse yorum atmayınız. Aksi takdirde yorumunuz silinecektir.

27) İlk önce Cyberizm.Org adına yapılan siteler daha sonra index değiştirilip başka timler adına yapılan Gövde Gösterisi konuları silinmektedir.

28) Forumumuza Cyberizm.Org adına Defacement'lar Hack'ler yaptığınız sürece Rütbeniz yükseltilir. Ama Kendinizi tanıtmanız ve Sizlere Güvenmemiz Şartıyla Olmaktadır.

29 ) Kurallara uygun olmayan konular Forum Yöneticileri tarafından silinecektir yada yanlış kategoriye açılmışsa uygun kategoriye taşınacaktır.

30) Mezarlık Kategorisine Sadece Zararlı Yayınlar Yapan [ Hack Warez Crack Porn Ahlaksızlık Dolandırıcılık Sahtekarlık Yalan Dolan İş Çeviren Tuş Kaydediciler RAT Malware Spyware Virüs İçerikli Siteler [ Türk Siteleri Dahi Olsa ] Hacklenebilir ve Tek Konu Halinde Mezarlık Kategorisine Açılabilir.

31) Özel Defacement Konularında Mutlaka Özel Devlet Üniversite İsimleriyle Başlık Atınız. Domain İsimleriyle Başlık Atmayınız. Ve eğer hacklenen tek özel domain ise zaten forumda mevcut verilen special siteden başka konu verilemez olduğundan dolayı konuya tarih atmanıza gerek yoktur.

Diğer Normal Gövde Gösterisinde Açılacak Konuların Başlıklarına en az 10 site olmak koşuluyla Tarih Belirtmeyi Unutmayınız. Mesela => 10 WebSites Hacked Gün/Ay/Yıl Şeklinde Olmalıdır. Ve Konulara Cyberizm.Org dalgalanan bayrağının eklenmesi gerekmektedir. Ayrıca konularda sitelere ve zone sitelerindeki https:// - http:// ve http://www. olanları mutlaka kaldırınız. Sadece Site İsimleri Bulunsun yeterli. Amacımız Hacklediğimiz Siteleri Reklam Yapmak Değil İcraatlerimizi Göstermek ve Belli Zone Sitelerinden Kayıt Almak.

32) Yukarıdaki Kriterlere uymayan Konular kilitlenecek veya silinecektir. Kurallara uymayan Forum Üyeleri kısmi yada süresiz ban yiyebilirler. Gövde Gösteris Hacking Show Forum Kurallarına Mutlaka Uyunuz

Kurallara uymayan üyeleri ihbar ediniz. Ayrıca Konuları Rapor Et Bölümünden yada Özel Mesaj Sistemi ile Forum Yöneticilerine [ @#H4CK4L @#KingSkrupellos @#Ayar @#The_ZiziL ] Bildiriniz. Gereken İşlemler Yapılacaktır.

________________________________________________________

134) Unutmayalım ki amacımız Tüm Forum kullanıcılarına yardımcı olmak, bu yardımı yaparken sürekli kural ihlali yapan üyeler bu yardımın yapılmasını aksatıcı durum ortaya koymaktadırlar. Amacımız para kazanmak, popüler olmak, bir sürü konuya, mesaja ve binlerce üyeye sahip olmak değil.

Gönüllü yapılan bu faaliyette her iki tarafında (yönetici ve üyelerin) anlayışlı olması çok önemli. Aksi durumlarda hiç hoşumuza gitmeyen durumlar yaşanmakta ve kullanıcılarımız bu yaşananlardan zarar görmekte. Bu nedenle bu kuralların hepsine hem sizlerin hemde bizlerin uyması gerekiyor.

Forum üyeleri burada yer alan ve sonradan eklenecek tüm kurallara uymak zorundadır. Gerekli olduğu vakit kurallarda değişiklik yapılabilinir. Üye olacakların bu kuralları kabul etmeleri gerekir. Bu kuralları kabul edip üye olanlar daha sonra bu kuralları ihlal ederlerse ilk önce uyarılır, uyarılara aldırış etmeyen üyeler forumdan uzaklaştırılır.

Lütfen Forum Kurallarına Uyalım Uymayanları Nazik Bir Üslup ile Uyaralım Cigara Barmy Coffee
(Bu konu en son: 16.03.2020 Tarihinde, Saat: 23:34 düzenlenmiştir. Düzenleyen: KingSkrupellos.)
Rep Verenler: DARKDAYS
DARKDAYS
*
avatar
Albay
Durum: İzinli
Seviye Puanı: 4
Yaşam Puanı: 2 / 75
Deneyim: 3 / 100
Rep Sayısı: 418
Mesaj Sayısı: 28
Üyelik Tarihi: 08.04.2017
      
Yorum: #2
RE: Cyberizm Genel Tüm Forum Kuralları
18.03.2020 22:24
Teşekkürler, Emeğine Sağlık Smile

Parmak uçlarına bak, parmak izlerini göreceksin. Ve o izlerden ne önce, ne şimdi ne de daha sonra olacak. Dünya üzerinde 108 milyar insan yaşamış, biri o parmak izlerine sahip değil. Bu yüzden; derin bir nefes al, göz yaşlarını sil. Dünyada kimse için üzülmeye değmez.1 Ziyaretçi