Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
   
Konu: YouTube Videolarında Yüklenmeme Sorunu ve Çözümü
KingSkrupellos
*
avatar
Hacktivist
Durum: Çevrimdışı
Seviye Puanı: 56
Yaşam Puanı: 1,376 / 1,376
Deneyim: 7 / 100
Rep Sayısı: 2781
Mesaj Sayısı: 6377
Üyelik Tarihi: 21.08.2013
     
Yorum: #1
YouTube Videolarında Yüklenmeme Sorunu ve Çözümü
03.08.2014 22:30
Çok değil henüz birkaç yıl önce 256K modemlerimiz ile YouTube’da video izlemeye çalışırken sekmeyi açık bırakır ve videonun yüklenmesini beklerdik. İnternetin gelişimi ve hızlanmasıyla birlikte artık bu büyük ölçüde sorun olmaktan çıktı fakat YouTube’un yakın zamanda almış olduğu ufak bir önlem henüz izlenmeyen videoların belli bir süreden sonra yüklenmesini engelliyor.YouTube geçtiğimiz aylarda ‘Dynamic Adaptive Streaming over HTTP’ adı altında yeni bir sisteme geçiş yaptı. Detaylara girmeden anlatırsak bu sistem hızlı internet bağlantısına sahip kullanıcıların videoları daha hızlı ‘buffer’ yani yüklemesine sebep oluyor. Bu kulağa hoş gelebilir fakat bazı kullanıcılar için sorun yarattı. Hızlı yüklenmenin aksine hiç yüklenmeme veya yavaş yüklenme gibi kronik sorunlar ortaya çıkınca bağımsız geliştiriciler problemi ufak bir yama ile aşma peşine gittiler. Eski günlerdeki 256K modem işkencisine çözüm olması için yayımlanan YouTube Center sorunu büyük ölçüde çözmüş gözüküyor.YouTube Center‘ı yüklediğinizde ‘Player’ sekmesinin hemen altında ‘Dash Playback’ seçeneğini göreceksiniz. Buraya gelin ve yan taraftaki kutucukta yer alan işareti kaldırın. Artık YouTube videosunu izlemeye başladığınızda videoyu durdursanız dahi duraksamadan yüklemeye devam edecek.YouTube Center eklentisi Chrome, Opera, Firefox, Safari, Internet Explorer ve Maxthon gibi tarayıcılar için çalışır durumda. Fakat bu eklenti henüz Chrome’un mağazasına girmiş durumda değil bu nedenle Google Chrome üzerinde kullanmak için sağ taraftan ayarlar sekmesine ardından uzantılara gidin ve sağ yukarıdan geliştirici modunu etkinleştirerek kurmayı deneyin.Eğer sizde YouTube Center eklentisini tarayıcınıza kurduysanız deneyimlerinizi bizimle paylaşın.

(Bu konu en son: 03.08.2014 Tarihinde, Saat: 22:31 düzenlenmiştir. Düzenleyen: KingSkrupellos.)

We don't care what people think about us, we are proud of us, we not gonna change for anyone. I do not have own no website. No Contact. # KingSkrupellos # Cyberizm Digital Security Technological Turkish Moslem Army.Alinti
#H4CK4L
*
avatar
#R00T
Durum: Çevrimdışı
Seviye Puanı: 43
Yaşam Puanı: 1,054 / 1,054
Deneyim: 17 / 100
Rep Sayısı: 1059
Mesaj Sayısı: 3026
Üyelik Tarihi: 04.05.2013
      
Yorum: #2
Cvp: YouTube Videolarında Yüklenmeme Sorunu ve Çözümü
03.08.2014 22:37
eline sağlık Smile

Çocukken her akşam yatmadan önce Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim.
Alinti1 Ziyaretçi