Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
   
Konu: Windows ve Hackerlık Arasındaki Derin Bağlantı
KingSkrupellos
*
avatar
Hacktivist
Durum: Çevrimdışı
Seviye Puanı: 56
Yaşam Puanı: 1,384 / 1,384
Deneyim: 38 / 100
Rep Sayısı: 2840
Mesaj Sayısı: 6483
Üyelik Tarihi: 21.08.2013
     
Yorum: #1
Windows ve Hackerlık Arasındaki Derin Bağlantı
14.09.2017 01:34


Windows ve İşletim Sistemlerini Tanıma ve Hackerlık

Windows ve Hackerlık Arasındaki Derin Bağlantı

Hide Post


İşletim sisteminin bütün sürümlerini öğrenin; Windows10, Windows8, Windows7 gibi bilindik ve sık kullanılanların yanı sıra WindowsXP,Windows Vista, Windows 2000, Windows 95 gibi daha eskilerde kalmış sistemleri de öğrenin. Daha sonra nerede hangi klasör, hangi dosya varsa iyice öğrenin. Hangi dosyaların neden silinemediğini, silinmesi durumunda neler olacağını, sistemdeki gizlenmiş dosyaların nasıl görülebileceğini güzelce öğrenin. Daha sonra Aygıt Yöneticisi, Msconfig, Regedit, Görev Yöneticisi, Denetim Masası gibi araçları da neden ve nasıl kullanıldıklarıyla beraber öğrenin. Bunun dışında format atmayı kesinlikle bilin artık, bu arada Bios Yazılımlarını da ne işe yarayıp ne için kullanıldıklarıyla beraber öğrenin. öğrenin, Overclock gibi kavramlar hakkında bilgi edinin, bunun üzerinde bilgisayarınızın donanımı hakkında bilgi edinmek için Cpu-Z, Gpu-Z veya Everest gibi araçları kullanalım ve burada karşımıza çıkabilecek diğer MHZ, GHZ, DDR gibi donanım terimlerini de öğrenelim, elimizdeki donanımın iyi mi kötü mü olduğunu araştıralım. Bundan sonra İntel, Amd, Nvidia, Atigibi işlemci/ekran kartı şirketlerini öğreniyoruz ve "Driver" yaniSürücüler hakkında da ne işe yaradıkları hakkında araştırmalar yapıyoruz

Cyberizm Digital Security Team
_______________________________________________________________________________

Öncelikle biz "Bilgisayar Dünya'sı" içindeki savaşçılarız ve bu yüzden öncelikle içinde yaşadığımız Dünya'yı daha fazla tanımamız gerekiyor. Bilgisayar temeldeDonanım ve Yazılım(İşletim Sistemi)olmak üzere 2 gruba ayrılır. Bu yüzden önce donanımları öğrenmeliyiz. İşlemci(Cpu), Ekran Kartı(GPU), Anakart, Bios Pili, Ram, Ethernet, gibi bilgisayar parçalarının yanında Modem, ATM , Baz İstasyonu, Koblo Çeşitleri, HDMI, VGA gibi kavramları da yani teknoloji hakkında ne zaman hangi terimi duyarsak duyalım araştıralım, ne olduklarını bilelim, öğrenelim ve bu kadarla da kalmayalım, aklınıza gelene bakın. Mesela bir telefon, televizyon satın alırken çözünürlük bilgisi de çıkar karşınıza. "Peki bu çözünürlük nedir?" deyip araştırın,1920x1080, HD, Full HD, Ultra HD, 4K gibi terimleri araştırın, gördüğünüz gibi bir kavramdan 10 kavram daha çıkıyor. Bunları iyice öğrenin. Bu donanım ve aygıtların görüntülerini inceleyin, mümkünse bilgisayarı açıp içine bakın diyeceğim ama olası bir kötüdurumda sorumluluk kabuletmeyeceğim için PC Toplama videolarına da bakabilirsiniz. Kısaca her türlü teknolojik alet-edevat-parça hakkında bilgi edinelim.

Cyberizm Digital Security Team
________________________________________________________________________________​___

Öncelikle bu işe başlamadan önce kendinizi gözden geçirin, benim kişisel düşünceme göre hacker olmak veya hacker olma yolunda ilerlemek için herkesin bu konulara gerçek bir ilgisininin olması gereklidir. Mesela; Eğer ki siz bilgisayar başındaki vaktinizin hepsini sosyal medyada takılmak ve oyun oynamak için harcıyorsanız, bu güne kadar bilgisayar hakkında hiç bir şey merak etmediyseniz, hiç bir şey öğrenmediyseniz, buraya da sadece bir anlık hevesle geldiyseniz o zaman bu işe hiç başlamayın daha iyidir. (Bu söylediklerim her zaman geçerli değildir ancak %90 böyle olmuştur.) Çünkü kendinizi kandırmaktan başka bir şey yapmayacaksınız, hemen sıkılacaksınız. Neden bilgisayar başında film seyredip oyun oynamak varken ya da dışarıda gezipdolaşmak varken kendinizi bilgisayar başına kitleyip garip garip şeyleri anlamakla yorasınız ki öyle değil mi?

+ Ama eğer bu güne kadarbilgisayarı hep merak ettiyseniz, içinizden "Ben de kendi oyunumu, programımı yapsam ne güzel olur."şeklinde bir düşünce geçtiyse... Veya bir oyun yüklediniz ancak oyunu açmaya çalışırken hata aldınız, hemen internetten hatanın çözümünü araştırıyorsanız... Bunun dışında bilgisayarınız bozuldu,"Babama söylerim, tamirciye g*türür." demek yerine "Acaba kablo mu çıktı, bir şey mi bozuldu, kasayı açıp bakayım, belki ben tamir edebilirim." gibi kendi sorununuzu kendiniz çözme isteği bulunuyorsa... Ya da hiç olmadı "Acaba bu işletim sisteminde ne var?" düşüncesiyleSysWOW 64, System32 gibi sistem dosyalarını karıştırıyorsanız sizin de bu işe eliniz yatkındır

Cyberizm Digital Security Team
________________________________________________________________________________​_______

Nereye kadar gider ? İlgili hacker olan kişi doyuma ulaşıncaya kadar gider. Doyuma ulaştıktan sonra hack işlerini bir kenara bırakıp , Göle balık tutmaya gitmesi gerektiğine , Gezip dolaşıp Reel arkadaşlarına zaman ayırması gerektiğine , Ailesine , işine daha çok zaman ayırması gerektiğine inanır... Ve Gerekenide Yapar... [ Vay be, diyeceğiniz kırılma noktası... ]

Cyberizm Digital Security Team
________________________________________________________________________________​_______

Cyberizm Digital Security Team

Hacker olmak istiyorum diyenlere-

Bu Kelime bir çok internet kullanıcısını cezbeder . "HACKER" Herkes Hacker olmak ve hacker olarak tanınmak ister . Çün ki , Hackerler İnternet Dünyasının Krallarıdır. Bilgili bir hacker Sistemlere sızarak istedigini alır , Bir Hacker ; Polis , Savcı , Yargıç ve aynı zamanda İnfaz Memurudur. Yani Bilgisini kullanarak bir kişiyi veya bir sistemin açıgını yakalar , Sorgular , cezayı keser ve infazı uygular.. Bu özelliklere sahip olan bir kişi olmak bu yüzden her internet kullanıcısının hayalidir.

Peki Bu seviyeye bu insanlar nasıl geliyorlar , 1-2 ay hack dünyasını araştıran bir kişi hemen bu seviyeye gelebilirmi ? , Tabiki hayır . Bu seviyeye gelmek için ; bilgi , birikim , emek , okuma , testler ve bir çok zaman ister. Diğer İnsanlar Dışarıda gezip dolaşırken , Chat odalarında kız tavlamakla meşgulken , Msn de lak lak yapmakla meşgulken , Bu Kişiler Her gün bıkmadanusanmadan araştırmaktadırlar .. Araştırdıkları konuları devamlı test etmekte ve her gün yeni bir şeyler öğrenmek için canlarını dişlerine takmaktadırlar. En Ufak bir hatada başka hackerlere yakalanacaklarını çok iyi bilmekte ve bu yüzden kendi güvenliği için ve saldırı strajileri için her gün internetde dokumanlar okumakta ve testlerini yapmaya devam etmektedirler.

Hackerlerin amacı nedir ? Böyle bir soru soruldugu zaman hiç bir hacker ben hacker olucam diye yola çıkmaz. Zamanla bilgi ve birikimi onu hacker olmaya itmiştir. Artık geri dönulmez bir yola girdiginianlamıştır. Kendine bir amaç çizer. Bunlar gunumuzde genelde , İllegal hosuna gitmeyen siteleri hacklamak , Sistem açıklarını tespit edip Osisteme sızarak sistemin guvenlı olmadıgını belirtmek en buyuk zevkleri arasındadır.

Hackerler Biraz da EGOist olurlar. Kimileri her ne kadar HackerlerTanınmaz , En iyi hacker kendini gizleyen hacker vb gibi laflar desede , bu laflar çoluk , çocuk laflarıdır. Bir hacker Sisteme girdiginde mutlaka kendini gizler , kendini tespit ettirecek şeylerden uzak durur. Fakat Hack Dünyasında ismini duyurmak mutlaka o da isteyecek ve tanınmak isteyecektir. Fakat Gerçek bir hacker bir iş yaptıgı zaman tam yapar , öz yapar .. Yaptıgı iş duyuldugu zaman , Sagır sultan bile duyar.. Zahten hiç bir hacker , Bir Sisteme girdiginde koca koca puntolarla kendi adını soyadını adresini yazarak , bırakacak hali yoktur. Yaptıgı sadece sistemde açık oldugunu göstermek ve kendisinin yaptıgını ispatlamak için kendi logosunu veya rumuzunu bırakmaktır.

Bir de Lamer deyimi vardır.İnternetde herkes birbirine - bırak onu ya o lamer , vb laflarldakarsısındakini kucuk gostermek ister. Peki Lamer olmak bu kadar kötümüdür ki , Bir kişiyi kötülemek için hacker yerine lamer denilir. Kısaca Lamer Hack öğrenmeye çalışan insanlara denir. Bir çok hack tekniklerini bilmedikleri için ve daha yeni öğrendikleri 2-3 teknikle her yeri hacklayacaklarını veyahacklamak zorunda olduklarını sandıkları için , arkadaş çevresinde gülünç duruma düşerler , Bu yuzden Lamer diye adlandırılırlar.. Günümüzde binlerce hack grubu adı altında faaliyet gösteren hack grupları vardır. Bu hack gruplarına diğer hack grubu nasıldır diye sorsanız ? Verecekleri cevap şu olur : - bırak o lamerleri , onlar lamer... Evet herkes kendini hacker sanmakta ve karsı kişiyi hemen lamer ilan etmektedir. Lamerler İnternet Hack Dünyasının eğlenceleridir. Lamersiz Hack dünyası olmaz. Bu bir gerçektir. Fakat Hack öğrenirken , Sağda solda arkadas grubuna vb çevresıne yapamayacagı seyleri yapacakmış gibi anlatmayan ve öğrenmeye devam eden acemi hackeradaylarına Hack dünyasında "ÇÖMEZ" denir. Her çömez zamanı gelince gerçek bir hacker olur.

Bir çogunuzun sorusunu duyar gibiyim ; Peki biz gerçek hackerler ile lamerleri , çömezleri nasıl ayırt edicez diyorsunuz .. cevabı gayet basittir. Bir şahısı tanıyorsanız yapmanız gereken aşağıdaki yazılan Bir hackerin Bilmesi gereken bilgiler Başlığındaki konulardan bir kaç soru sorup cevap istemeniz yeterlidir. Biraz Biliyor , elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorsa Çömezdir . Konuların hepsini biliyor ve size anında cevap verıyor ve sizin anlamadıgınız konuları bile açıp size detaylı yardım etmek istiyorsa , Bilinki O an Bir Hacker le konuşuyorsunuz. Bu kişilere Saygıda kusur etmeyin. Fakat Sordugunuz sorulara kaçamak cevaplar verıyor ve - Bu ne lam ehuhe , veya dur olm şimdi işim var sonra bakarız . gibi sorudan kaçmaya çalışıyor ve halk usulu konuşmaları varsa ve " Hacker oldugunu konuşmaları ve yazı ile iddaa ediyorsa " Bilinki Siz bir lamerle konuşuyorsunuz. Lamerler Genelde Halk usulu yazışırlar. Gerçek Bir Hacker Bu türkonuşmaları anca ve anca kendi seviyesindeki arkadaş grupları ile yapar. Günümüzde birde şu olgu vardır ; "- Bir hacker bir siteyi hemen hacklar veya bir maili hemen alır, vb.. " Maalesef yoktur öyle bir şey. Birisine " - sen madem hacker sin şu siteyi hacklada görelim "diyenler Lamerin ta önde gidenidir. Durum öyle olsaydı ve her site hemen şıp diye hacklansaydı , Her mail hemen alınsaydı, Her sisteme hemen girilseydi İnternetde Güvenlik diye bir şey kalmazdı. Muhakkak her yazılımın , her sistemin zamanla açıgı çıkar . Fakat bunlar zamanla ve araştırarak olur. Hiç bir kimse hiç bir yeri hemen hacklayamaz. Gerçek bir hacker - kendine bu türden isteklerle gelen kişilerden uzak durmalıdır. Çunki gerçek bir hacker bir sisteme girmemin hemen kolay olmadıgını çok iyi bilmektedir. Bir hacker açıklardan yararlanır ve o açıgı sömürerek sisteme girer. Gerçek bir hacker neler yapabilecegini , neler yapamayacagını çok iyi bilir...

________________________________________________________________________________​_________________________

Cyberizm Digital Security Team
(Bu konu en son: 15.09.2017 Tarihinde, Saat: 10:30 düzenlenmiştir. Düzenleyen: KingSkrupellos.)

# Cyberizm Digital Security Technological Turkish Moslem Army #
# İnsanda bir organ vardır. Eğer o sağlıklı ise bütün vücut sağlıklı olur;
eğer o bozulursa bütün vücut bozulur. Dikkat edin! O, kalptir.
[ Hz.Muhammed S.A.V ] #


Alinti
REDMOON
*
avatar
Teğmen - Ex
Durum: Çevrimdışı
Seviye Puanı: 13
Yaşam Puanı: 109 / 321
Deneyim: 85 / 100
Rep Sayısı: 15
Mesaj Sayısı: 220
Üyelik Tarihi: 16.08.2017
     
Yorum: #2
RE: Windows ve İşletim Sistemlerini Tanıma ve Hackerlık
14.09.2017 01:52
Teşekkürler
Alinti
ŞaHMeraN
*
avatar
Yüzbaşı
Durum: Çevrimdışı
Seviye Puanı: 13
Yaşam Puanı: 86 / 307
Deneyim: 28 / 100
Rep Sayısı: 3
Mesaj Sayısı: 203
Üyelik Tarihi: 06.06.2017
     
Yorum: #3
RE: Windows ve İşletim Sistemlerini Tanıma ve Hackerlık
14.09.2017 04:17
Harika konu teşekkürler
Alinti
Reflejodeluna
avatar
Kondom Mağduru
Durum: Çevrimdışı
Seviye Puanı: 12
Yaşam Puanı: 64 / 279
Deneyim: 17 / 100
Rep Sayısı: 47
Mesaj Sayısı: 172
Üyelik Tarihi: 27.04.2017
      
Yorum: #4
RE: Windows ve İşletim Sistemlerini Tanıma ve Hackerlık
14.09.2017 07:39
Ilmine sağlık çok yararlı bir makale olmuş.
Alinti
The_ZiziL
*
avatar
Valhalla
Durum: Çevrimiçi
Seviye Puanı: 36
Yaşam Puanı: 899 / 899
Deneyim: 97 / 100
Rep Sayısı: 578
Mesaj Sayısı: 2000
Üyelik Tarihi: 06.02.2017
     
Yorum: #5
RE: Windows ve İşletim Sistemlerini Tanıma ve Hackerlık
14.09.2017 08:30
Eline Sağlık King Güzen Makale Olmuş.

Allah’tan utanmayan insanlardan da utanmaz…
Alinti1 Ziyaretçi