Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
   
Konu: Windows Phone Emulator İnternet Sorunu ve Çözümü
KingSkrupellos
*
avatar
Hacktivist
Durum: Çevrimdışı
Seviye Puanı: 56
Yaşam Puanı: 1,376 / 1,376
Deneyim: 7 / 100
Rep Sayısı: 2781
Mesaj Sayısı: 6377
Üyelik Tarihi: 21.08.2013
     
Yorum: #1
Windows Phone Emulator İnternet Sorunu ve Çözümü
21.11.2013 13:04
Merhabalar, uzun bir zamandır Windows Phone 8 emulatörüm internete girmiyordu. Dolayısıyla internet bağlantısı gerektiren Phone uygulamaları yazamıyordum. Bu sıkıntının internette çözümü hakkında girmediğim sayfa kalmadı ancak hiçbirinde başarılı bir sonuç elde edemedim. Tam sistemi silip baştan kuracaktım ki Hyper-V ayarlarını biraz kurcalayarak sorunu çözdüm..

Windows Mobile Emulator Tutorial = http://www.youtube.com/watch?v=NHEVGZBHON8

Öncelikle kendi bulduğum çözümü anlatmadan, araştırma yaparken bir arkadaşımızın bulduğu diğer iki çözümü de sunayım böylelikle benım bulduğum yol çalışmaz ise bu sayfalardan devam edebilirsiniz..

1 - Stackoverflow.com 'da ilgili konu..

2- Luisleo.net adına yazılmış bir yazı..

3 - http://msdn.microsoft.com/en-us/library/....105).aspx

4 - http://blog.procesium.us/2013/08/resolvi...ue-in.html

Eğer birazdan aşağıda anlatacağım şeyler ile sorununuzu çözemezseniz lütfen yukarıda ki linklere bir göz atın, zira eğer bilgisayarınız hyper-v desteklemiyorsa veya hyper-v kurulu değilse başlı başına bir problem var demektir Smile

Hyper-V'yi açıyoruz ve cihazımızı aşağıdaki resimde ki gibi görüntülüyoruz..(Bu işlemi yaparken emülatörünüz kapalı olmalı)
Ortada ki Sanal Makineler bölümünde internet sorunu olan emülatörü seçip sağ tıklayın ve ardından Ayarlar.. kısmına basın. Aşağıdaki resimde ki gibi görüntü gelecektir.Burada emülatörün sistemsel özelliklerini görüyoruz. Benim emülatörümde görmüş olduğunuz gibi 3 adet ağ bağdaştırıcısı var. Eğer sorununuz benim yaşadığım problemle aynı ise Emülatörünüzün Ağ Bağdaştırıcı ayarlarında bir problem var demektir. Bu ayarlar Visual Studio kurulduktan sonra emülatör ilk başladığında otomatik olarak oluşuyor ancak bunları yanlışlıkla değiştirdiysek veya başka bir olay üzerinden bu ayarlar değiştiyse emülatör internetinde sorun olabiliyor. Emülatör çalıştığında bilgisayarın bağlantısı gidebilir veya emülatör açık iken iki yerde de internete giremeyebilirsiniz. Yapmanız gereken çok basit. Bu 3 ayarıda kaldrıyoruz.Resimde gördüğünüz gibi emülatörün bütün Ağ Bağdaştırıcı Ayarlar ını teker teker silin. Korkmayın, Visual Studio'da projenizi yaparken Emülatörünüzü ilk açtığınızda, Emülatör size internet bağlantısına izin vereyim mi ? gibi sorular soracak bunlara EVET dediğiniz taktirde bu ayarların hepsi sorunsuz bir şekilde oluşacak.

Yaklaşık 1 aydır bu sorunu çözmeye çalışıyordum. Dolayısıyla bu yazı eğer sorunuzu çözmenize yardımcı olmadıysa lütfen hemen alta bir yorum bırakın ve beraber araştıralım.

We don't care what people think about us, we are proud of us, we not gonna change for anyone. I do not have own no website. No Contact. # KingSkrupellos # Cyberizm Digital Security Technological Turkish Moslem Army.Alinti1 Ziyaretçi