Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
   
Konu: Windows 7 Dil Paketlerini Kolayca İndirme ve Yükleme
KingSkrupellos
*
avatar
Hacktivist
Durum: Çevrimdışı
Seviye Puanı: 55
Yaşam Puanı: 1,372 / 1,372
Deneyim: 91 / 100
Rep Sayısı: 2769
Mesaj Sayısı: 6325
Üyelik Tarihi: 21.08.2013
     
Yorum: #1
Windows 7 Dil Paketlerini Kolayca İndirme ve Yükleme
04.10.2013 15:35
Merhaba ben KingSkrupellos.Güzel bir makale buldum. Onu çevirip sizinle de paylaşayım dedim.

Dil paketleri (MUI paketleri) Windows 7'nin varsayılan dilini sizin seçtiğiniz bir dile değiştirmek için kullanılır. Örneğin, Fransızca dil paketini indirip kurmak Windows 7'deki tüm menü ve seçenekleri Fransızca'ya tercüme edecektir.

Bu özellik sadece Windows 7 Erterprise ve Ultimate için geçerlidir. Bu dil paketlerini Windows Update aracılığı ile indirebilirsiniz. Google da işe yarar. Zor kısım olan yükleme, aşağıda başlıklandırılmış halde bulunmakta:

Dil Paketini Yükleme:

Başlat menüsünden Denetim Masası'na ulaşarak başlayalım.

Daha sonra Saat, Dil ve Bölge başlığının altından Görüntülenme dilini değiştir seçeneğini seçelim. Eğer Klasik Görünüm'deyseniz, Bölge ve Dil Seçenekleri'ni seçin.
"Klavyeler ve Diller" sekmesine gelelim ve Dil Yükle/Kaldır... butonuna tıklayalım.İkinci seçeneği seçelim ve DVD sürücümüzü veya daha önce ISO dosyasını çıkarttığımız yeri taratalım. Dil paketinin olduğu dizini seçmeniz gerekiyor. Her nedense, ISO seçilebilir bir seçenek olarak karşımıza çıkmıyor. (Microsoft gelecekte bu dil paketlerini isteğe bağlı güncelleştirmeler olarak sunabilir.)Aç'a tıklayalım ve Windows otomatikman dil paketini bulacaktır. EULA'yı kabul edelim ve dil paketini kuralım. Bu biraz zaman alabilir. İşiniz bittiğinde, yüklediğiniz dile geçip geçmeyeceğiniz sorulacaktır. Dil paketini değiştirdiğinizde, değişikliklerin geçerli olması için oturumu kapatıp tekrar bağlanmanız gerekecektir. İleride, yüklü olan dili değiştirmek istediğinizde, tekrar Bölge ve Dil altındaki "Klavyeler ve Diller" sekmesine gelip değişik dil paketlerinin menüsünden seçim yapabiliyor olmalısınız.İndirebileceğiniz link içerisinde : wmaraci.com/forum/windows/windows-7-32bit-64bit-dil-paketleri-indir-30654.html

We don't care what people think about us, we are proud of us, we not gonna change for anyone. I do not have own no website. No Contact. # KingSkrupellos # Cyberizm Digital Security Technological Turkish Moslem Army.Alinti
#H4CK4L
*
avatar
#R00T
Durum: Çevrimiçi
Seviye Puanı: 43
Yaşam Puanı: 1,054 / 1,054
Deneyim: 17 / 100
Rep Sayısı: 1056
Mesaj Sayısı: 3025
Üyelik Tarihi: 04.05.2013
      
Yorum: #2
Cvp: Windows 7 Dil Paketlerini Kolayca İndirme ve Yükleme
04.10.2013 16:24
eline sağlık Smile

Çocukken her akşam yatmadan önce Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim.
Alinti1 Ziyaretçi