Konuyu Oyla:
  • Toplam: 3 Oy - Ortalama: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
   
Konu: Win8 Klasör ve Programları Bilgisayara Eklemek
KingSkrupellos
*
avatar
Hacktivist
Durum: Çevrimdışı
Seviye Puanı: 55
Yaşam Puanı: 1,372 / 1,372
Deneyim: 90 / 100
Rep Sayısı: 2766
Mesaj Sayısı: 6321
Üyelik Tarihi: 21.08.2013
     
Yorum: #1
Win8 Klasör ve Programları Bilgisayara Eklemek
31.07.2014 14:52
Windows 8: Klasör ve Programları Bilgisayar’a Eklemek

Bilgisayarım ya da Bilgisayar klasörleri Windows işletim sistemlerinde en çok ziyaret edilen dizinlerden birisi diyebiliriz. Windows 7 işletim sisteminden önce bu klasörün adı Bilgisayarım (My Computer) iken Windows 7 ve Windows 8‘de klasörün adı Bilgisayar (Computer) oldu. Bilgisayar’dan sabit disk bölümlerine, optik sürücülere, USB bellek ve harici disklere erişme olanağı sunuluyor. Sisteme bağlanan akıllı telefon, dijital fotoğraf makinesi, kamera, hafıza kartı okuyucu gibi donanımlara da yine buradan erişilebiliyor. Sol bölümde ise Kitaplıklar’a (Library) diğer favori klasörlere ulaşmak mümkün. Bilgisayar çok sık ziyaret edilen bir yer olduğu için favori klasörlerinizi ve sık kullandığınız programlarınızın kısayollarını buraya eklemek isteyebilirsiniz. Windows 7 ve Windows 8′de klasör ve programları Bilgisayar’a eklemek mümkün. Bu işlem için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.
Klasör ve Programları Bilgisayar’a Eklemek
Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemlerinde klasör ve programları Bilgisayar’a eklemek için öncelikle klavyenizden Windows + R tuşlarını kullanıp “Çalıştır” penceresini görüntüleyin. Kutucuğa tırnak işaretleri olmadan “%appdata%” yazıp “Tamam” a tıklayın.
Karşınıza “Roaming” adlı gizli bir dizin gelecektir. Buradan “/Microsoft/Windows/Network Shortcuts” dizinine erişin. Bu dizine Bilgisayar’a eklemek istediğiniz programların kısayollarını kopyalayın. Herhangi bir klasörü buraya eklemek için ise klasöre sağ tıklayıp “Gönder” alt menüsünden “Masaüstü (Kısayol oluştur)” seçeneğini kullanın. Daha sonra masaüstünde beliren kısayolu bu dizine kopyalayabilirsiniz. Dilediğiniz kısayolları bu dizine kopyaladıktan sonra favori program ve klasörlerinizin Bilgisayar’a “Ağ Konumu” bölümü altında dahil edildiğini göreceksiniz.We don't care what people think about us, we are proud of us, we not gonna change for anyone. I do not have own no website. No Contact. # KingSkrupellos # Cyberizm Digital Security Technological Turkish Moslem Army.Alinti1 Ziyaretçi