Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
   
Konu: Win8 Ekran Kapatmak için Beklenen Süreyi Ayarlamak
KingSkrupellos
*
avatar
Hacktivist
Durum: Çevrimdışı
Seviye Puanı: 55
Yaşam Puanı: 1,372 / 1,372
Deneyim: 90 / 100
Rep Sayısı: 2766
Mesaj Sayısı: 6321
Üyelik Tarihi: 21.08.2013
     
Yorum: #1
Win8 Ekran Kapatmak için Beklenen Süreyi Ayarlamak
31.07.2014 14:57
Windows 8: Ekran Kapatmak için Beklenen Süreyi Ayarlamak

Dizüstü bilgisayarlarda güçten tasarruf etmek adına, bir süre işlem yapılmadığında ekran kendiliğinden kapanır. Bunu istemediğiniz zamanlarda ise sık sık elinizi fareye veya touchpade g*türmek, tuşlara basmak zorunda kalırsınız. Bu durumda bir süre sonra gereksiz bir hal alabilir. Bunun önüne geçebilmek için bilgisayarda ekran kapatmak için beklenen süreyi ayarlamak yapmanız gereken şey olacaktır. Windows 8 de ise bu işlem aşağıdaki yolla yapılır.
Ekran Kapatmak için Beklenen Süreyi Ayarlamak
1.Adım
Öncelikle Windows + F tuşuna basarak ya da Charms menüsünü kullanarak arama ekranına giriyoruz ve Güç Seçenekleri aramasını yapıyoruz. Ayarlar kategorisinde gelen ikona tıklıyoruz.
2.Adım
Sol tarafta gelen seçeneklerden Ekranın ne zaman kapatılacağını seçin‘e, akabinde gelen sayfada ise Gelişmiş güç ayarlarını değiştir‘e tıklıyoruz.
3.Adım
Gelen pencerede Ekran seçeneğini yanındaki işarete basarak genişletiyoruz ve altından çıkan Ekranı kapatmak için bekletilecek süre‘ye tıklıyoruz. Pilde ve Prize takılı durumlarında kaç dakikada ekranın kapatılacağını belirliyoruz ve Tamam deyip işlemi tamamlıyoruz.


We don't care what people think about us, we are proud of us, we not gonna change for anyone. I do not have own no website. No Contact. # KingSkrupellos # Cyberizm Digital Security Technological Turkish Moslem Army.Alinti1 Ziyaretçi