Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
   
Konu: Seo Nasıl Yapılır
H4Sec
*
avatar
Yarbay
Durum: Çevrimdışı
Seviye Puanı: 12
Yaşam Puanı: 26 / 298
Deneyim: 93 / 100
Rep Sayısı: 64
Mesaj Sayısı: 193
Üyelik Tarihi: 06.05.2013
     
Yorum: #1
Seo Nasıl Yapılır
26.09.2013 21:20
SEO İÇİN EN ÖNEMLİ NOKTALAR

Web sayfanızdan verim alabilmek için google tarafından önerilen belirli bir teknik yok ama şu cümle özellikle tekrarlanmaktadır. "Web sayfanızı google için yapmayın insanlar için yapın" Aslında seo yapmak isteyen biri için istenmeyen bir kelime çünkü genelde para kazanmak isteyen kişiler insanların gelmesinden önce arama motorunda çıkmayı ister. Ama unutmayın ki insanların birkere gelip birdaha hiç uğramadığı bir site sizi hiçbir zaman yükseltemez. bu konuda google amcaya hak vermekle birlikte seo için gerekli konuları da yazmazsak olmaz.

1- Google için en önemli şey Title tagıdır.

Bu konuda iki görüş var birinci görüş title içersine her bulduğu kelimeyi 10 kere yazarak önemini vurgulamak. genelde Blog siteleri bu mantığı kullanır. Diğer görüş ise Başlığın içeriğin bir özeti gibi olmasıdır. Aslında google´in istediği budur. Birgün blog sitelerini toptan engellerse hiç şaşırmam. çünkü bir kullanıcı arama motorunda çıkan sonuçlardan aşağıdakilerden hangisine girer bir düşünelim.

Seo, hadi seo yapalım, seo yaptık gidiyoruz, seo yapma ipuçları
Seo Nasıl yapılır
Şimdi blog kullanıcıları hemen ilk seçenek daha çok hit alır diyecektir. çünkü içinde 4 kere seo geçtiği için google çeşitli aramaları o sayfaya yöneltir. Ama ikinci seçenekte web sayfanıza gelen kişiler tam aradığını bulmuş olduğu için büyük ihtimalle web sayfanızı sık kullanılanlara ekleyecektir. Üstüne birde sayfanın tasarımı güzelse büyük ihtimalle aynı kişi sitenizden çıkmayacaktır. Ama diğer blog sayfasında büyük ihtimalle benimcanimblogum.blogspot.com şeklinde bir sitedeki bir sayfa o kişiyi birdaha oraya getirmeyecektir. büyük olasılıkla bu blogun içi de dizi izle tarzında yazılarla dolu olacaktır.

2- Google için ikinci önemli konu Description tagıdır.

Eğer web sayfanızda description kullanmıyorsanız veya konuyla alakasız açıklama yazıyorsanız ilk aşamada yüksek hit alsanız bile bir süre sonra google sayfanızı detaylı incelediğinde yüksek puan almanız zorlaşacaktır. Description 200 harfi aşmaması, yaklaşık olaark 160 harf olması tavsiye edilir.

3- Google linkleri sever:Web sayfanıza başka sitelerden link verilmişse bu durumda google sizin hitinizi yükseltecektir. Bunu şöyle düşünün web sayfanıza herkes çeşitli forumlardan link veriyor. yani insanlar sitenizi seviyor. Bu durumda google´de sizi sevecektir. çünkü google insanların ne sevdiğine önem verir.

4- Google RSS sever.Google normal hızında basit Bir web sayfasını haftada bir ziyaret eder. Ama web sayfanızda besleme olursa google hergün besleme sayfasını alıp güncelleme olup olmadığını kontrol eder. Böylece haftada bir olan ziyaret oranı günlük ziyarete dönüşmüş sayılır. Blog yazanlar bunun ne olduğunu düşünmek zorunda değil çünkü bloglada otomatik Rss beslemesi bulunur.

5- Google güncel siteleri sever:

Eğer web sayfanız hiç güncellenmiyorsa, hiçkimse yorum yazmıyorsa, sitenizdeki linklerin bir kısmı ölüyse, o zaman google sitenizi sevmez ve size daha az uğramaya başlar.

6- Site haritası gereklidir. Özellikle Flash siteler için şarttır


Aslında her site için site haritası gereklidir. RSS gibi buda arama motorunun hangi sayfayı ne kadar sıklıkla ziyaret edeceğine karar vermesini sağlar. ama site haritanızdaki yenileme zamanı doğru değilse büyük ihtimalle google bu numarayı yemeyecektir. Site haritası oluşturmak için şu web sayfasını kullanabilirsiniz: http://www.xml-sitemaps.com
Alinti1 Ziyaretçi