Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
   
Konu: PC Driverları İndir - Nedir Ne işe yarar !
KingSkrupellos
*
avatar
Hacktivist
Durum: Çevrimdışı
Seviye Puanı: 56
Yaşam Puanı: 1,378 / 1,378
Deneyim: 13 / 100
Rep Sayısı: 2790
Mesaj Sayısı: 6397
Üyelik Tarihi: 21.08.2013
     
Yorum: #1
PC Driverları İndir - Nedir Ne işe yarar !
10.10.2013 10:52
Kod:
http://www.driverindir.web.tr/
http://www.driverlar.com/
http://www.driver-indir.com/
http://www.driverara.com/
http://www.treiberupdate.de/
http://www.treiber.de/

Bilindiği gibi bilgisayarınızı formatladıktan ve üzerine işletim sistemi (mesela xp) yükledikten sonra yapmamız gereken, bilgisayarımızı oluşturan donanımların (bilgisayarın parçalarının) driver’larını (sürücülerini) yüklemektir.

Driver (sürücü), bilgisayarın donanım bileşenlerinin düzgün şekilde çalışması için gerekli olan yazılımlara deniyor. Genellikle bir bilgisayar parçası alınca yanında CD ile birlikte veriliyor. Normalde işletim sistemi kurarken mesela Windows Xp, bazı parçaların ( mesela ekran kartı, ses vs.) dirverları otomatik olarak XP tarafından yükleniyor.

Ancak tam verim alabilmek için , her parçanın kendi sürücüsünü kendi CD’sinden yüklemek en iyisi. Bilgisayarı kurduktan sonraki en önemli kısım driver kurmaktır. Eğer yanlış kurulum yaparsanız, bilgisayarın ilgili parçasını kullanamazsınız.

Mesela ; yazıcıyı kurmaya çalıştınız ve başarılı olamadınız. Yazıcınız çalışmaz yani çıktı alamazsınız. Ya da ethernet kartınının sürücüsünü yanlış kurarsanız çalışmaz siz de internete giremezsiniz. Yani format atıp bilgisayarı kurmaktan daha önemlidir diyebiliriz ve bilgisayarcıları en çok uğraştıran şey de driver kurmaktır hele hele driver cd’si yok ve internetten driver aramak zorunda olurlarsa sormayın gitsin haleti ruhiyelerini.

Neyse driver ın ne olduğunu ve neden önemli olduğunu anladık. Şunu sakın unutmayın: Bir bilgisayar parçası veya komple bilgisayar aldığınız zaman yanında verilen CD’lere gözünüz gibi bakın. Çünkü onlar sizin driver Cd’leriniz.

Eğer kaybederseniz peki ne olacak? Üzülmeyin aşağıda en gerekli bilgisayar parçalarının driver(sürücü) dosyalarını indireceğiniz siteleri veriyoruz. Buradan marka ve modeline göre gerekli sürücüleri bilgisayarınıza indirebilir ve sorunsuzca bilgisayar parçalarınızı kullanabilirsiniz.

We don't care what people think about us, we are proud of us, we not gonna change for anyone. I do not have own no website. No Contact. # KingSkrupellos # Cyberizm Digital Security Technological Turkish Moslem Army.Alinti
Asil_Mehmet
*
avatar
Teğmen
Durum: Çevrimdışı
Seviye Puanı: 15
Yaşam Puanı: 51 / 366
Deneyim: 65 / 100
Rep Sayısı: 2
Mesaj Sayısı: 280
Üyelik Tarihi: 23.09.2013
     
Yorum: #2
Cvp: PC Driverları İndir - Nedir Ne işe yarar !
11.10.2013 22:44
teşekkür ederiz Smile
Alinti1 Ziyaretçi