Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
   
Konu: Oyun Proğramlama
Byrock-daR
*
avatar
Teğmen
Durum: Çevrimdışı
Seviye Puanı: 14
Yaşam Puanı: 67 / 338
Deneyim: 54 / 100
Rep Sayısı: 126
Mesaj Sayısı: 242
Üyelik Tarihi: 17.11.2015
     
Yorum: #1
Oyun Proğramlama
19.11.2015 15:25
Biliyorsunuz ki zamanımızda oyun yapımı gerçekten artmıştı.Evet (Crysis,GTA,Max Payne vs.) gibi oyunları yapanda insandı.Size söyleyeceğim gerçekten iyi bir iş oyun programlama.İlk olarak kendinize güveniniz olması gerekiyor bildiğiniz gibi olmazsa olmazdır . Neyse geçelim konumuza.

UNİTY
Evet bir çoğumuz biliyordur bu programı.Bu programda 3d oyun yapabiliyoruz.Türkçe kaynak olarak büyük bir programdır.Fakat tabiki bu programın eksi (-) yönleride vardır.Bu programa ilk başladığımda hoşuma gitmişti fakat sonradan eksiklerini anladım.Bunlardan biride grafikti.Gerçekten iyi grafikli bir oyun yapamıyoruz.

UNREAL ENGİNE
Bu programı gerçekten çok sevmiştim.Bunlardan biride (Kismet) özelliği idi.Bu özellikte kod yazmaktan kurtuluyorduk.Grafik olarak ta çok güzel grafikli oyunlar yapabiliyoruz.Yani bunu çok uzatmaya gerek yok.Gerçekten mükemmel bir program.Ama bu çok kolay bir program olduğu anlamına gelmez mutlaka !

CRYENGİNE 3
Bu program grafik açısından en çok gelişmiş programdır.Fakat en zor programdırda.Bu programı kullanmak için iyi bilgisayarlarımız olması gerekiyor.Yani 1 gb ram 500 mb ekran kartıyla kullanamayız . Eğer grafik açısından iyi olsun diyorsanız bu program tercihimdir.

GAME MAKER
Bu program benim hoşuma gitmedi.Fakat bu programlada basit oyunlar yapabiliyoruz (Mario) gibi.Yani bu programı çok uzatmaya gerek yok.Kısaca kolay oyunlar yapılır.
Rep Verenler: cyber421 Ziyaretçi