Konuyu Oyla:
  • Toplam: 3 Oy - Ortalama: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
   
Konu: Dünyanın En İyi Sosyal Mühendisi
LuckMania
*
avatar
Sivile Alındı
Durum: Çevrimdışı
Seviye Puanı: 17
Yaşam Puanı: 79 / 419
Deneyim: 79 / 100
Rep Sayısı: 8
Mesaj Sayısı: 364
Üyelik Tarihi: 11.09.2013
     
Yorum: #1
Dünyanın En İyi Sosyal Mühendisi
12.09.2013 15:55
Belkide adını ilk defa duyacağınız birisi;
JACK BAUER
Bu ismi cnbc-e de 24 adlı diziden tanıyanınız olabilir.Dizide ki karakterde bu sosyal mühendisten etkilenerek yaratılmıştır.Hatta ismi bile aynı tutulmuştur.(!)Şeytan ayrıntıda gizlidir(!)

Gelelim ünlü Jack Bauer’in yaptıklarına;

Jack Bauer aslen bir rus ajanıydı.Amerika,İngiltere,Fransa,Ukrayna gibi ülkelerin gizli servislerinde çalışmış ülkelere bilgi satmıştır.Rus ajanı olması bu bilgileri Rusya’ya sattığı anlamına gelmemektedir.

Bu ülkelerden aldığı bilgileri rakip ve düşman ülkelere yüksek ücretlerle satmıştır.Örnek olarak 2.dünya savaşında Hitler’le Stalin arasında bilgi satmıştır.Bildiğiniz üzere Almanların gizli haberleşme sistemi olan Enigma’nın şifrelerini Rusya’ya bildirmiş,Rusya tüm alman haberleşmesini izlemiştir.Bu yüzdendir ki Rusya savaşta üstünlük sağlamıştır.(Her ne kadar bu şifre sonralarda çözülmüş olarak bilinsede...)

Gelelim Jack Bauer’in başka öykülerine;

-Amerikan Başkanının odasına kadar girmiş,Gizli toplantılarda Güvenlik görevlisi olarak bulunmuştur.Aldığı bilgileri diğer ülkelere satmıştır.

-İngiliz Kraliyet Sarayında aşçılık yapmış.Hergün yemekleri Kral ve Kraliçe’ye ikram ederken Kral ile samimiyet kurmuştur.Kurduğu samimiyet sonrası Kral tarafından aşçılıktan alınıp O zaman’ın danışmanlığı olan bir mevkiye getirilmiştir.Yıllarca İngiltere aleyhine bilgi satmıştır.

-Fransa’da Sarayda Uşak olarak işe başlamış İngilteredeki benzer şekilde yükselmiş hatta sahte lejyonerlik yaptığı bilinmektedir(Komutan olarak).

Yaşadığı kısa olaylara gelelim.Rusya tarafından gizli bir uçakla Alman topraklarına paraşütle bırakılmış, indiği köyde halkın arasına karışmıştır.Köy o kadar benimsemiştirki Jack’i ona ev arsa hatta silaha kadar vermişlerdir.Jack bu bölgede Rus sempatizanlığı kazandırmış ve halkı kominizm’e teşvik etmiştir.
Jack’e sonsuz güvenen halk Almanya-Rusya savaşında Rusya’yı desteklemiş ve bugünkü Kırmızı Alman’lar olarak tarihteki yerini almıştır.

Aslında pek bilinmeyen Jack Bauer’in Hayatının kısa bir özeti.

NOT:Bunu Araştırdım Ve Yazdım
Alinti
saykosahan
*
avatar
Teğmen - Ex
Durum: Çevrimdışı
Seviye Puanı: 12
Yaşam Puanı: 28 / 287
Deneyim: 50 / 100
Rep Sayısı: 11
Mesaj Sayısı: 181
Üyelik Tarihi: 21.10.2013
     
Yorum: #2
RE: Dünyanın En İyi Sosyal Mühendisi
26.10.2013 20:12
Exciting bende kendime SMde iyiyim derdim Exciting
Alinti1 Ziyaretçi