Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
   
Konu: Domain Hack Nedir ? Nasıl Yapılır ?
MECZUP
*
avatar
Binbaşı
Durum: Çevrimdışı
Seviye Puanı: 29
Yaşam Puanı: 713 / 713
Deneyim: 55 / 100
Rep Sayısı: 40
Mesaj Sayısı: 1139
Üyelik Tarihi: 18.12.2017
      
Yorum: #1
Domain Hack Nedir ? Nasıl Yapılır ?
27.07.2018 11:17
Domain Hack Nedir ? Nasıl yapılır ?


Selamun Aleyküm öncelikle

Arkadaşlar şimdi genel olarak bildiğiniz üzere bir web sitesini hackleme var örneğin sitede açık varmı bakarız sonra açığı kullanarak admin paneline girer önce shellimizi yükleriz sonra shelle girip gerekli bilgiler varmı vs bakarız yoksada zaten uyarı niteliğinde indeximizi basar çıkarız sonrada siteye uğramayız bu yaptığımıza host hack deniyor arkadaşlar .Peki bu domain hack nedir ? Nasıl yapılır ? birazda onlardan bahsedelim .

Domain Nedir ?​


Diğer adı ile Alan adı denir .Yani sitemizin ip adresinin adlandırılmış hali . Örneğin : Cyberizm.org gibi ..

Domain Hack Nedir ?​

Arkadaşlar domain hack bir web sitesini hacklemde olan son nokta diyebiliriz neden derseniz biz burda sitedeki açığı deilde insandaki açığı (sosyal mühendislik) kullanarak sitenin tamamen bizim olmasını sağlıyoruz .Yani sitede tüm yetkilere sahip olabiliyoruz ve indeximiz taki domain süresi dolana kadar (değiştirmediğimiz sürece) index basılı bir şekilde duruyor.

Şimdi gelelim Domain hack nasıl olur ?​

Arkadaşlar öncelikle hackleyeceğimiz site hakkında bilgi sahibi olmamız geremekte .Bir site hakkında bilgi toplayabilmek için gerek internette gerekse Kali Linux İnformation Gathering kısmında bizlere whois bilgisi sağlayan yerler(araçlar) bulunmukta.Bunlar sayesinde site hakkında ne kadar bilgiye sahip olursak o bizim yararımıza olur .

Aslında domain hackde iki yol vardı birisi kaba kuvvet yöntemi iledir .Brute programları ile user-pass olabilecekleri dener tabi bu biraz uzak ihtimaldir admini tanımıyorsanız ve admin akıllıysa Exciting
Diğer yolda adminin kayıtlı mailini hacklemek veya sosyal mühendislik ile domain şirketine bir mesajla domaini kendi mailimize almak .


Alıntı: Gerekli bilgileri topladığımızı varsayarsak.Bu bilgiler arasında bize en çok lazım olacak olan ise domainin kayıtlı olduğu mail adresidir .

Şimdi bir domainin kayıtlı mail adresini bulalım .Bunun için dediğim gibi kali toollarından da faydalanabilirsiniz .Bunun dışında burdaki siteden veya benzer sitelerden domain adresini yazarak sitenin whois bilgilerini çekebiliriz .
http://whois.domaintools.com/

Örneğin nusgreyhats.org adlı site .Ben bunu theharvester ile tarayarak mail adresi , ip adresini burdan öğrenmiş oldum.


Diyelimki sitenin kayıtlı mail adresini ve diğer gerekli bilgileri topladık .Bu kısımdan sonra ise Sosyal Mühendislik devreye girektedir.Admini anonim mail sitelerinden sanki gercekten sistemden gelmiş bir mesaj ile vs maili hacklemeye çalışabilirsiniz.

Bunlar dışında hackleyeceğimiz sitenin admine ait maili brute force yöntemleriyle yada sadece admine karşı bir sosyal mühendislik yapabiliriz .Buralar sizin sosyal mühendisliğinize kalmış birşeydir .Sosyal mühendislikte her yiğidin kârı olmadığı için domain hack son nokta ve en zoru denebilir .

Meczup Official

VarsaYoksa Cyberizm
Alinti
Rep Verenler: The_ZiziL
Dessy
*
avatar
Yarbay
Durum: Çevrimiçi
Seviye Puanı: 22
Yaşam Puanı: 261 / 545
Deneyim: 80 / 100
Rep Sayısı: 120
Mesaj Sayısı: 622
Üyelik Tarihi: 20.11.2015
     
Yorum: #2
RE: Domain Hack Nedir ? Nasıl Yapılır ?
28.07.2018 14:52
Teşekkürler, Emeğine Sağlık Smile

Sosyal Medya: Youtube - İnstagram
Alinti
#H4CK4L
*
avatar
#R00T
Durum: Çevrimdışı
Seviye Puanı: 43
Yaşam Puanı: 1,058 / 1,058
Deneyim: 32 / 100
Rep Sayısı: 1082
Mesaj Sayısı: 3054
Üyelik Tarihi: 04.05.2013
      
Yorum: #3
RE: Domain Hack Nedir ? Nasıl Yapılır ?
29.07.2018 21:46
Teşekkürler, Emeğine Sağlık Smile

Çocukken her akşam yatmadan önce Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim.
Alinti
The_ZiziL
*
avatar
Valhalla
Durum: Çevrimiçi
Seviye Puanı: 37
Yaşam Puanı: 901 / 901
Deneyim: 5 / 100
Rep Sayısı: 585
Mesaj Sayısı: 2012
Üyelik Tarihi: 06.02.2017
     
Yorum: #4
RE: Domain Hack Nedir ? Nasıl Yapılır ?
30.07.2018 13:26
Teşekkürler, Emeğine Sağlık.

Allah’tan utanmayan insanlardan da utanmaz…
Alinti1 Ziyaretçi