Konuyu Oyla:
  • Toplam: 2 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
   
Konu: 68 Adet İngilizce Öğrenme ve Öğretme Siteleri
KingSkrupellos
*
avatar
Hacktivist
Durum: Çevrimdışı
Seviye Puanı: 56
Yaşam Puanı: 1,376 / 1,376
Deneyim: 7 / 100
Rep Sayısı: 2781
Mesaj Sayısı: 6377
Üyelik Tarihi: 21.08.2013
     
Yorum: #1
68 Adet İngilizce Öğrenme ve Öğretme Siteleri
10.10.2013 11:46
Merhaba ben KingSkrupellos. Hepsini ingilizce öğrenmek isteyenler yada öğretmek isteyenler için arama motorlarından tek tek buldum tek konuda birleştirdim.

Kod:
http://www.ingilizcekulubu.com/
http://www.iolpmezunu.com/forum/
http://www.eltcafe.net/
http://www.ingilizce-ders.com/
http://www.myingilizce.net/
http://www.nedeningilizce.com/
http://www.ingilizcechat.net/
http://www.toefl.gen.tr/
http://www.bizingilizceciyiz.com/
http://www.ingilizceevi.net/forum.php
http://www.yabancidil.info/
http://www.dersimizingilizce.com/
http://www.ingilizcesinifi.net/
http://www.5gundeingilizce.net/
http://www.hemeningilizce.com/
http://www.englishoffice.org/
http://www.ingilizcecin.net/
http://www.usingenglish.com/forum/
http://www.englishclub.com/
http://www.englishbaby.com/
http://www.learnenglish.de/
http://www.english-test.net/forum/
http://www.tolearnenglish.com/
http://www.myenglishpages.com/
http://www.speakenglish.co.uk/
http://www.langacademy.net/
http://www.eslgo.com/
http://www.englishteststore.net/
http://www.english-portal.com/
http://www.learn-english-online.org/
http://www.learnenglish-online.com/
http://www.esolcourses.com/
http://www.teflonline.com/
http://www.talkenglish.com/
http://www.eteacherenglish.com/
http://www.funeasyenglish.com/
http://www.english-daily.com/
http://www.gamestolearnenglish.com/
http://www.audioenglish.org/
http://www.skypeenglishclasses.com/
http://www.easyenglish.com/
http://www.learn4good.com/
http://www.cambridgeenglish.org/
http://www.english-test.net/
http://www.world-english.org/
http://www.nonstopenglish.com/
http://www.english4today.com/
http://www.tolearnenglish.com/
http://www.grammarbank.com/
http://www.testyourvocab.com/
http://www.englishgoes.com/
http://www.eclecticenglish.com/
http://www.englishforums.com/English/
http://www.portsmouthlanguagecollege.co.uk/
http://www.englishactivities.net/
http://www.english-test.us/
http://www.learnerstv.com/
http://www.dailystep.com/
http://www.englishleap.com/
http://www.5minuteenglish.com/
http://www.englishmedialab.com/
http://www.c4lpt.co.uk/
http://www.dilforum.com/
http://www.ingilizcem.org/
http://www.ingilizdili.org/
http://www.dilkolik.org/
http://www.ingilizceforumlar.com/
http://www.ingilizcedokuman.com/


Bugün, neredeyse dünyanın her yerinde, bilinmesi en yararlı dil İngilizce'dir. Dünyada en çok kullanılan uluslararası dildir. Öğrencisinden işadamına, gencinden yaşlısına somut bir gereklilik olarak ortaya çıkmaya başlamıştır. Dünya nüfusunun beşte biri İngilizce'de yeterli düzeydedir. Bu dili bu kadar önemli kılan özellik, diğer dillerin aksine sadece bir coğrafi bölgeyle sınırlı kalmamasıdır. İngilizce, dünyanın her köşesine yayılmış bir dildir. Bu lisan anadil olarak yalnızca Amerika, İngiltere, İrlanda, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ve İskoçya’da konuşulmasına rağmen 53’ü İngiliz milletler topluluğuna üye, toplam 73 ülkede ortak veya resmi dil olarak kullanılmaktadır.73 ülkede İngilizce’yi konuşan insan sayısı 1 milyar civarındadır. Bu rakama ilaveten bu dilin şu anda 1 milyar kadar insan tarafından da ya öğrenildiğini ya da ikinci yabancı dil olarak kullanıldığını belirtmek gerekir. Buradan da dünyanın hangi bölgesine gidilirse gidilsin mutlaka bu dili konuşan birisiyle karşılaşacağımızı çıkarabiliriz. İşte İngilizce’yi bu kadar önemli yapan sebeplerden birisi budur. Fakat bu dilin önemi yalnızca bununla da sınırlı değildir.- Bu dil aynı zamanda ticaretin, bilimin, havacılığın, denizciliğin, diplomasinin, uluslararası iletişimin, sinema sektörünün ve internetin dilidir. Bu alanların herhangi birinde İngilizce ya kullanılan tek dildir (havacılık ve denizcilik) ya da yüzde 90 oranında hâkim dildir. Bilinen insanlık tarihinde ilk defa bir dil kendisine bu kadar çok kullanıcı ve yaygın bir kullanım alanı bulabilmiştir:

- Dünya üzerindeki kariyer yapanların üçte ikisi İngilizce okur-konuşur-yazar. Bir bilim adamı başka bir ülkeye bilimsel bir faaliyet için gittiğinde orada İngilizce konuşur. Yazılarını tüm dünyanın kabul etmesi ve alanlarındaki gelişmeleri takip edebilmesi için İngilizce yazar. Çünkü nereye gidersek gidelim uluslararası anlamda herkesin konuştuğu ortak dil İngilizcedir. Bugün sadece İngilizce bilen işadamları yurtdışına ihracat yapabilmektedir. Yalnızca İngilizce bilen mühendisler yeni teknolojik gelişmelerden yararlanabilmektedir. Yüksek lisans veya doktorasını yapan bir akademisyen internet ortamındaki kaynaklardan İngilizce sayesinde faydalanabilmektedir. Doktor, hâkim ve savcı gibi meslek dallarını icra eden insanlar mesleklerinde daha ileriye gidebilmek için İngilizce’den istifade etmektedir.

- Dünyadaki mektupların % 75'i İngilizce yazılır

- Elektronik olarak depolanan bilginin % 80'i İngilizce'dir.

- 40 milyon internet kullanıcısının çoğu İngilizce'ye ihtiyaç duyar. ! İnternet’i bizim için önemli kılan şey, bilgiye kolay ulaşma olanağıdır. Bugün dünyada her yıl üst üste konulduğunda 6000 km yüksekliğe erişecek sayıda CD’yi dolduracak miktarda ve aklımıza gelen ve gelmeyen her alanda bilgi üretilmektedir. Bu bilginin yüzde 80’i İngilizce’dir. Bu bilgiye ulaşmak için İnternetin anahtar dili de İngilizce’dir. Dolayısıyla dünyada bu lisana vakıf olmayan herhangi bir insan en başta bilgiden mahrum kalacaktır. Mahrum kalmasa bile birisinin lütfedip bilgiyi o kişinin anadiline çevirmesine muhtaçtır.

- Dünyada kabul gören bütün sanatsal yada kültürel çalışmalar İngilizce yapılır. Bunun sebebi bu çalışmaların çoğunun İngilizcenin anadil olduğu süper güç ülkelerinde yapılıyor olmasıdır. Örnegin; dünyada popüler olmuş şarkıların hemen hemen tümü İngilizcedir. Sinema filmleri İngilizcedir. Modern pop kültürün çoğu, müzikte yada sinemada iletişim aracı olarak İngilizce'yi kullanır.Günlük yaşantımıza bile girmiştir İngilizce. Hamburger, jean, gala gibi kelimeler dilimize İngilizceden geçmiştir. Bu gerçekler uluslararası boyuttadır. Ülkemizde ve diğer ülkelerde de, İngilizcesi olan her yetişkin, bu dili bilmeyene oranla daha rahat iş bulur ( yapacağı iş ne olursa olsun -bilgisayar kullanacaksa bunu İngilizce bilmeden yapamaz, çünkü bilgisayar dili İngilizcedir.)

- İngilizce sadece modern iş dünyasının ortak dili olduğu için değil, aynı zamanda zenginliği ver esnekliği dolayısıyla da eşsiz bir dil olmuştur. Anlamını kaybetmeden yeni yabancı kelimelere dönüşebilen birkaç dilden biridir. Kültür, ticaret ve iletişim İngilizce' yi çok önemli hale getirmiştir.

- Yabancı dil bilmek vizyon getirir, profili güçlendirir, uluslar arası platformlarda daha etkin çalışmalara olanak sağlar, dünyaya açılmak, AB sürecinde hızla ilerlerken özellikle İngilizcenin önemini vurgulamak gerekir. Dünyadaki okullarda yada kendi kendine ikinci dili öğrenen insanların çoğu, İngilizce'yi tercih eder. İngilizce, Fransızca ile birlikte, Avrupa Birliği'nin resmi dilidir. Mesleği ne olursa olsun İngilizce bilen bir birey dünyadaki tüm gelişmeleri bilmeyene göre daha yakından takip edebilir.Yabancı dil olarak İngilizce, günümüzde artık bir ihtiyaçtan çok zorunluluk haline gelmiştir. Bir bireyin eğitim durumu, ilgi alanı, mesleği her ne olursa olsun İngilizce hayatın her alanında bir ihtiyaç durumundadır.

• Akademik anlamda nitelikli bir eğitim almanın yolu her şeyden önce İngilizceye hâkim olmayı gerektirir, bugün dünya üzerindeki akademik yayınların tamamına yakını İngilizcedir. Gerek sosyal gerekse fen bilimleri alanındaki güncel gelişme ve yenilikleri takip etmek adına İngilizce öncelikli zorunluluktur.

• Hem ülkemizdeki hem de dünyadaki saygın okullarda eğitim görebilmenin yolu yabancı dil olarak İngilizceyi son derece iyi bilmeyi gerektirir.

• İş dünyasında, hangi sektörde faaliyet gösterilirse gösterilsin İngilizceyi etkin bir biçimde kullanmak iş yaşantısındaki başarıyı artırmak ve sürdürmek adına son derece önemlidir.

• Ekonomik anlamda ülkeler arasındaki iş birliği her geçen gün artmakta, başta Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeler dünya ekonomisinde daha çok rol oynamaktadır. Bu duruma uyum sağlamanın en öncelikli yolu iyi bir iletişim kurmayı bu da İngilizceyi etkin bir biçimde kullanmayı gerektirir.

• Tüm bunların yanı sıra yabancı dil bilmek bireyin kişisel gelişimi için de son derece önemlidir. Farklı kültürlerden insanlar ile iletişim içerisinde olmak dünyayı tanımak ve anlamak adına bireyin gelişiminde önemli bir rol oynar.

Bu başlıkların yanına birçok sayıda farklı başlık sıralamak mümkündür. Bu konu üzerinde çok fazla durmadan İngilizce eğitim hakkındaki yazılarımıza yoğunlaşmak istiyoruz.Halı hazırda hepimiz İngilizcenin ne kadar önemli bir dil olduğunu kabul etmiş durumdayız.
Bu konuda size neler katabiliriz, neler önerebiliriz ve daha fazla nasıl katkı sağlayabiliriz. Her geçen gün çalışmalarımızı artırmakta, eğitim sistemi reformları yaparak, sizlere daha kaliteli İngilizce eğitimi vermek için çalışmaktayız.

We don't care what people think about us, we are proud of us, we not gonna change for anyone. I do not have own no website. No Contact. # KingSkrupellos # Cyberizm Digital Security Technological Turkish Moslem Army.Alinti
Asil_Mehmet
*
avatar
Teğmen
Durum: Çevrimdışı
Seviye Puanı: 15
Yaşam Puanı: 51 / 366
Deneyim: 65 / 100
Rep Sayısı: 2
Mesaj Sayısı: 280
Üyelik Tarihi: 23.09.2013
     
Yorum: #2
Cvp: 68 Adet İngilizce Öğrenme ve Öğretme Siteleri
11.10.2013 22:44
saoalsın işe yarar Smile
Alinti1 Ziyaretçi